niedziela, 23 czerwca 2013

Lena Frankiewicz - Dach nad gwiazdami nowoczesne mieszkanie

Prezentuje kolejne mieszkanie gwiazdy programu Dach nad Gwiazdami- Leny Frankiewicz.  Mieszkanie została kupione na tzw. "rynku wtórym" i na nowo zaaranżowane.
 
"Wraz z mężem długo szukali tego miejsca. Kiedy po raz pierwszy przestąpili próg mieszkania, widok był zgoła inny - ciemne zielone ściany, wiele par drzwi - całość nadawała się do kompletnego remontu. Efekt okazał się zadziwiający - amfiladowy układ oraz dominująca biel sprawiły, że stosunkowo nieduże mieszkanie stało się przestronne i pełne światła. Nawet stary parkiet w jodełkę został przemalowany na biało. W każdym pomieszczeniu można zobaczyć bardzo umiejętne połączenie starego z nowym. Jak choćby w łazience, w której przedwojenne płytki na podłodze zostały zestawione z podestem wannowym obłożonym tekowym drewnem. Widać to także w kuchni, w której nowoczesne fronty szafek znajdują się obok starego stołu czy przywiezionego jeszcze z Wrocławia krzesła - rekwizytu z historycznego przedstawienia Dziadów w reżyserii Brauna. Białe rolety, białe kafelki w kuchni stylizowane na stare, białe lampy - wszystkie te elementy nadają mieszkaniu przyjemnej lekkości. Królową salonu bezwzględnie jest kanapa. Zanim wpadła w ręce Leny, przez wiele lat czekała na nią w jakiejś ciemnej piwnicy. Pieczołowicie wyremontowana i na nowo obita dostała tu swoje drugie życie."

źródło: http://www.domoplus.pl/2010/dach-nad-gwiazdami-lena-frankiewicz_598
Modern Living - blog nowoczesne wnętrza, urządzanie mieszkania, design, aranżacja wnętrz
Modern Living - the blog of modern design, furnishing the house, design, interior design

3 komentarze:

  1. Ciekawe mieszkanko i rozwiązania. Fajne akcenty kolorystyczne

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mi się podoba. Jest prosto, funkcjonalnie i bezpretensjonalnie, a do tego uwielbiam połączenie nowoczesnych rzeczy z tymi starszymi, dlatego stół z krzesłami wygląda świetnie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajne krzeslo do biurks, szukam krzeselka do karmienia w takim stylu. MOZE KTOS WIDZIAL?

    OdpowiedzUsuń

Instagram