sobota, 5 października 2013

Ciemne ściany w pokoju niemowlęcym / dzięcięcym - blog o aranżacji wnętrz Codziennie Szczypta Designu

Co myślicie o ciemnych ścianach w pokoju dla niemowląt lub dzieci? Wydaje mi się, że pomysł kontrowersyjny. Poniżej przedstawiam kilka takich aranżacji, niektóre wyglądają ciekawie...


  

9 komentarzy:

 1. piękny blog, zapisuje sobie u mnie ;) pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa propozycja, nie wiem , czy ja zaryzykowałabym z czarną ściąną gdziekolwiek, ale przyznam, że ta z turkosowymi ptaszkami czy paskami biało-czarnymi, wygląda imponująco.
  Miłej soboty życzę. Ściskam

  OdpowiedzUsuń
 3. Zależy z czym zestawiamy te ciemne ściany. Na przedstawionych przez Ciebie fotkach pomysły mi się podobają bo prawie wszystko poza ścianą jest jasne. Fajny pomysł z ta farbą po której można pisać kredą - gdy maluch będzie większy - też będzie mógł sobie coś napisać:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadam się, że istotne jest z czym zestawimy ciemne ściany w pokoju dziecięcym i w jakiej proporcji. Pozdrawiam

   Usuń
 4. Przykłady, które podajesz (zdjęcia pokoików) nie są aż tak kontrowersyjne, bo generalnie ciemna ściana pojawia się nich jako akcent (przeważnie jest tylko jedna), a to wygląda całkiem nieźle!
  Tak czy inaczej ja nie malowałabym pokoju niemowlęcia na ciemne barwy (nawet w niedużej ilości). Wydaje mi się, że obecne zmiany w trendach urządzania i doboru kolorów w pokojach dzieci dyktowane są przez gusta dorosłych, a nie faktyczne, psychologiczne przesłanki, które radziły by nam malować tego typu przestrzenie na kolory jasne i wesołe.
  O czym może myśleć taki maluszek, gdy leży w łóżeczku i patrzy na czarną ścianę?
  Chyba wolę nie wiedzieć:-)
  Pozdrawiam. V.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nadal większość rodziców woli "wprowadzić kolor" w pokojach swoich dzieci - nawet w odcieniach pasteli. Niektóre zdjęcia powyżej są ciekawe, gdyż mimo ciemnej ściany dodatki powodują odczucie pokoju kolorowego. Pozdrawiam

   Usuń
 5. Z tą ścianą pomalowaną na tablicową farbą to jest świetny pomysł do dziecinnego pokoju ;-) choć jedna ściana przynajmniej nikt już nie powie dziecku że porysowało ścianę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Po przeczytaniu tytułu, też myślałam, że to ryzykowne, ale widząc te aranżacje, wszystkie wątpliwości odeszły! Jako dziecko, uwielbiałam tworzyć swoje dzieła na tablicach (o zabawie w nauczycielkę nie wspominając:)), więc zastosowanie farby tablicowej wydaje mi się nie tylko stylowe, ale także b. praktyczne!

  OdpowiedzUsuń

Instagram