Bez kategorii

Sztukateria jako element dekoracyjny nadający niepowtarzaly charakter wnętrzu / Konkurs: Rola detalu architektonicznego we wnętrzu.

Sztukateria niestety czasem kojarzy mi się z „tandetnymi” kasetonami sufitowymi modnymi w latach 80 i 90 XX w. Jest to jednak przykład zbyt dużej popularności elementu, która powoduje błędne skojarzenia.
Sztukateria jest to detal architektoniczny, który właściwie zastosowany może nadać niepowtarzalnego charakteru wnętrzu. Wiadomo, że luksus tkwi w szczegółach. Zauważyliście jaką różnicę robi wykończenie podłogi drewnem naturalnym, zamiast sklejką drewnianą. Nawet same drewniane listy (jako zamiennik np. plastikowych) dodają wnętrzu wytworności.
Natomiast jeśli chcemy nadać wnętrzu charakteru starych kamienic lub odnowić zniszczone elementy budynku, to musimy zastosować tradycyjne gipsowe elementy. 
Najlepszym przykładem jak sztukateria może dodać wnętrzu luksusowego i zabytkowego charakteru jest poniższy apartament, którego wnętrze pokazywałam już na blogu w sierpniu !http://everydaydesignforlife.blogspot.com/2013/08/paryskie-mieszkanie-pary-projektantow.html

 
Wpis została zgłoszony do konkursu http://www.akademiasztukaterii.pl/pl/blog/

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *