niedziela, 18 maja 2014

Filtracja wody w naszej kuchni – baterie filtrujące BRITAŹródło: BRITA

Kuchnia to miejsce gdzie często zaczynamy dzień.  Wiele osób rano je śniadanie, a jeszcze więcej pije kawę, herbatę lub choćby wodę z cytryną.  Czy wodę, którą stosujecie do sporządzania napojów (nawet tych „na zimno”) używacie tylko po przegotowaniu lub co więcej wlewacie wodę mineralną nawet do  czajnika lub ekspresu do kawy ?  Słyszeliście,  że przegotowanie wody przed spożyciem wcale nie jest niezbędne, a nawet nie ma sensu, gdyż w ten sposób nie pozbędziemy się ewentualnych zanieczyszczeń w niej zawartych, ani nie poprawimy jej smaku. Dodatkowo najwięcej bakterii można znaleźć w wodzie butelkowanej, która jest otwarta kilka dni ! Ostatnio w mieście gdzie mieszkam, prowadzona była akcja promocyjna przez przedsiębiorstwo zajmujące się wodociągami, by restauratorzy na życzenie klientów podawali wodę z kranu (tak jak jest to przyjęte w restauracjach niemal na całym świecie).
By poprawić czystość oraz smak wody, należy ją przefiltrować.  I skończyć z noszeniem ciężkich butelek ze sklepu do domu. Herbata i kawa w 90% składa się z wody, dlatego tak ważna jest jej jakość. Do parzenia gorących napojów nie nadaje się  twarda woda (czyli także mineralna), która powoduje także nieapetyczny „kożuch” na ciepłych napojach. W procesie filtracji usuwany jest chlor oraz obniżana jest twardość wody, co pozwala cieszyć się lepszym smakiem i wyglądem napojów.
Woda przefiltrowana dobrze sprawdza się również w gotowaniu. Poprzez zmniejszenie  ilości osadzanego kamienia na urządzeniach takich jak czajnik czy ekspres do kawy  przedłuża ich żywotność. Dbając o środowisko  zużywamy również mniej plastikowych butelek.  

  Źródło: BRITA 

Najlepszym i najwygodniejszym sposobem by cieszyć się przefiltrowaną wodą w naszym domu jest zainstalowanie baterii trójdrożnej BRITA, pozwalającej nabierać wodę prosto do picia z kranu.   Cały system filtracji znajduje się pod zlewem,  a my możemy się cieszyć zarówno świeżą filtrowaną wodą BRITA, jak i zwykłą gorącą lub zimną wodą.  Dodatkowym atutem baterii BRITA jest design, nie jest to jedynie przedmiot funkcjonalny, ale i ładny. Dostępne są bowiem różne modele, które można dobrać do swojej kuchni.
Jeśli jednak nie macie możliwość zainstalowania takiej baterii, to alternatywą jest także filtracja wody za pomocą dzbanków BRITA.Źródło: BRITA

3 komentarze:

 1. Ja odkąd Aquanet w Poznaniu zaczął reklamować swoją wodę jako zdatną do picia to pozwalam sobie czasem pić prosto z kranu. Zainstalowaliśmy mimo wszystko filtr ale nie zauważam większej różnicy między wodami w różnych miejscach Poznania. Chociaż nasza jest dobra - może to kwestia nowości bloku.
  CHociaż za dzieciaki piło się bardzo często wodę z kranu i dało się przeżyć. Naukowcy mówią, że butelkowana traci dużo ze swojej mineralności gdy ją filtrują

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie zastanawiam się nad instalacją takiego lub podobnego "sprzętu". W przyszłym roku planujemy ruszyć z budową naszego domu. Z jednej strony w naszych okolicach woda jest ze studni głębinowych - więc niby najlepsza. Z drugiej strony trochę się obawiam podać dziecku szklankę wody tak "prosto z kranu"
  A dzbanek z filtrem Brity miała moja znajoma - i rzeczywiście u niej herbata była bez "nalotu" i bardzo smaczna:)

  OdpowiedzUsuń
 3. ale cuda maoża kupić, nawet nie miałam pojęcia

  OdpowiedzUsuń

Instagram