piątek, 9 maja 2014

Minimalistyczny nowoczesny dom w ParyżuDom pochodzi z początku XX w. i znajduje się w dzielnicy Paryża pełnej zabytkowych budynków. Był w złym stanie technicznym i został przebudowany przez pracownię Architektoniczną AZC. Uzyskano 220m2 (to prawie dwa razy więcej od powierzchni domu sprzed przebudowy) nowoczesnej przestrzeni, w dużej części przeszklonej (spójrzcie na taras, jest niesamowity!). Na dole domu znajduje się część biurowa. W minimalistycznym wnętrzu bardzo widoczne stały się designerskie krzesła Tulip Armless Chair projektu - Eero Saarinem, o którym już pisałam na blogu  tu.

9 komentarzy:

 1. Zawsze podobały mi się duże przestrzenie zamknięte obszernymi szybami - oknami. Bardzo ciekawy projekt, wnętrze skromne, stonowane, a przy tym eleganckie.

  Ściskam mocno :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Robi wrażenia ta prostota, a zarazem klasa. Mieć takie nowe mieszkanie to jak przenieść się troszkę w przyszłość moim zdaniem. Wygląda to ślicznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękny dom. Bardzo podoba mi się front budynku i cudny przeszklony taras. Nie przekonuje mnie nazbyt minimalistyczna zabudowa kuchenna wraz z jej kolorem. Za to schody robią piorunujące wrażenie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Planuję budowę domu i marzy mi się takie okno.. Bardzo podobają mi się drzwi wejściowe. Uwielbiam czarne, granatowe albo ciemnozielone drzwi wejściowe do domów:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne wnętrza. Bardzo proste, a zarazem ładne. Co do tego okna to świetne rozwiązanie

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię przeszklone domy, wpada do nich tyle światła. Moim zdaniem to jedne z najlepszych konstrukcji na świecie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeszklenia w budynkach mają wiele uroku. Warto o nich pomyśleć od strony południowej, bowiem umożliwią maksymalne wykorzystanie energii słonecznej. Wnętrza z przeszkleniami sprawiają wrażenie lekkości, przestrzeni. Z moich doświadczeń i obserwacji na rynku dodam, że Francuzi bardzo sobie cenią ekologiczne, naturalne podejście do budownictwa.

  OdpowiedzUsuń

Instagram