sobota, 21 lutego 2015

Dom z połączonych materiałów: kamień, drewno i cegłaDomy z połączonych materiałów są coraz bardziej popularne. Można je  zarówno zbudować od podstaw, jak i przerobić już istniejący budynek (co szczególnie dobrze wygląda na prostych bryłach modnych w latach 70- tych XXw.) Budynek jest wykonany z cegły, a częściowo wyłożony drewnem, z kamienia jest płot oraz duży komin. Tutaj dla zachowania proporcji w zdobieniu wnętrze jest bardzo minimalistyczne.


Kolejnym modnym surowcem wykorzystywanym przy budowie domów są bale drewniane. Domy te buduje się stosunkowo szybko, szczególnie jeśli trafi się dobra ekipę fachowców. Na rynku jest wiele firm, więc jest w czym "przebierać", jedną z wykonawców jest firma Proeko  http://www.proeko.com/. Takie domy są zarówno całoroczne, jak i weekendowe. Myślę, że wielu osobom kojarzą się z domami górskimi,  przytulnymi i klimatycznymi. Zwolennicy także wskazują na ekologię oraz mieszkanie w naturalnym środowisku (drewna). Są to domy osobliwe, więc znajdą się też osoby, które mieszkanie całoroczne preferują w typowym budownictwie z cegły.

foto busyboo

10 komentarzy:

 1. Najlepsze materiały budowlane na najlepsze domy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak wyobrażam sobie mój domek w górach :) połączenie nowoczesności z tradycyjną bryłą

  OdpowiedzUsuń
 3. Doskonałe połączenie cegła, drewno i kamień, niczego więcej nie potrzeba ! Dom bardzo mi się podoba. Do tego bardzo fajna lokalizacja. Pozdrawiam ciepło !

  OdpowiedzUsuń
 4. schody wrastające w sufit są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Połączenie bardzo ładne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda świetnie :) Ten kamień naprawdę daje super efekt. Przepięknie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny, wygląda bardzo nowocześnie. Teraz wracają do mody domy z drewna, czy to całe z drewna czy mieszane zawsze wyglądają super.

  OdpowiedzUsuń
 8. kamień naturalny i drewno - pięknie..

  OdpowiedzUsuń
 9. Przepiękny domek. Właśnie rozpoczynamy projektowanie domu i chyba zaczerpnę parę pomysłów.

  OdpowiedzUsuń

Instagram