sobota, 9 maja 2015

Dom modułowy czyli jak zbudować dom w miesiąc


Czy można zbudować dom w miesiąc? Tak jeśli zdecydujemy się na dom modułowy, czyli budynek składający się z modułów, które przygotowywane są w fabryce.  Dzielą się na rodzaje:  z keramzytobetonu oraz modułowe szkieletowe. Moduły takich  domów są w ponad 80% przygotowywane w fabryce. Tam właśnie powstaje ich konstrukcja i elementy wykończeniowe, a nawet część wyposażenia. Elementy domów modułowych mają kształt modułów, sześcianów o kilku standardowych wymiarach. Firma budowlana przwozi je na plac budowy i instaluje na przygotowanym fundamencie. Jeśli dom składa się z kilku modułów, dochodzą jeszcze prace montażowe związane z połączeniem ich w całość. Poniżej możecie obejrzeć jak wygląda przykładowy dom wykonany z modułów.


8 komentarzy:

 1. Rewelacja! Gdybym miała działka chyba bym się właśnie na coś takiego zdecydowała :D Właśnie przeglądam zdjęcia z mojej ostatniej wycieczki do znajomych, którzy również pobudowali sami dom z drewna, wkrótce będzie na blogu. Też podobny projekt ciekawa jestem jak się wszystkim spodoba :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie taki dom będziemy budować - z prefabrykatów - energooszczędny!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny, mi się bardzo podoba :) Naprawdę fajne rozwiązanie :)

  Pozdrawiam
  budowa domów Wrocław

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow świetne wnętrze! nic bym tu nie zmieniła , jest po prostu idealne! W przyszłym roku zaczynam budowę domu i już teraz szukam wnętrzarskich inspiracji, pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dom modułowy to świetny pomysł dla osób cenionych sobie szybkość i wygodę przy budowie takich obiektów. Takie obiekty powstają w niespełna 2 lub 3 miesiące. Co ciekawe takie obiekty możemy spokojnie przenosić z jednego miejsca w drugie. Inną i chyba najważniejszą zaletą takich budynków to koszt jego budowy, który jest zdecydowanie niższy w porównaniu do budynków budowanych tradycyjnym systemem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow! Taki dom w miesiąc? No świetna sprawa :) Bardzo ładnie się prezentuje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow, naprawdę rewelacja, dom w miesiąc to marzenie :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram