wtorek, 26 maja 2015

Skandynawskie wnętrza - umiejętne łączenie przedmiotów


Dziś przedstawiam aranżację kolejnego skandynawskiego wnętrza. Chciałabym się przy okazji tego postu podzielić się moimi przemyśleniami dotyczących takich aranżacji. Czy zauważliście, że ten styl podoba się dużej grupie osób? Pewnie dlatego, że jest jasny i bardzo spójny. Skandynawowie nie zasłaniają za bardzo okien, aby do wnętrz wpadało jak najwięcej słońca, którego w ich szerokości geograficznej nie ma zbyt wiele:) Co ich wyróżnia? Także umiejętne łączenie przedmiotów. Często podłogi, drzwi i inne drewniane elementy odnawiają, nie wymieniają na nowe. Za to we wnętrzu jest jakaś nowoczesna grafika, czy designerski mebel (tu fotel Egg). Nie "spinają się" w aranżacji, nie używają tylko nowoczesnych mebli, ale najważniejsze jest umiejętne łączenie przedmiotów i zachowanie neutralnej bazy, by styl był jednolity. Wydaje mi się, że są świetni w urządzaniu mieszkań!
Tu możemy podziwiać skandynawski salon, kuchnię, sypialnię i pokój dla dzieci. Mieszkanie ma 74m2 powierzchni.
8 komentarzy:

 1. Bardzo mi się podoba system, na których przechowywane są książki. Zresztą ja uwielbiam wszystko co skandynawskie więc musi mi się podobać. I podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie, uwielbiam styl skandynawski :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam już na innym blogu to mieszkanie, bo pamiętam jabłko na ścianie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi sie podoba kolor tego dywanu w pokoju dziecięcym - ta zieleń jest taka niespotykana, ładna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładne, jasne wnętrza - lubię takie klimaty a w dodatku dobrze sfotografowane!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wnętrza wspaniałe. Styl skandynawski - mój ulubiony, więc takie wpisy na blogu zawsze będą mi się podobać:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Coraz bardziej przekonuję się do mieszkań urządzonych w stylu skandynawskim. Z tych aranżacji najbardziej podoba mi się salon i balkon :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram