wtorek, 2 czerwca 2015

Monochromatyczne wnętrza – jednokolorowe aranżacjeCzy lubicie wnętrza monochromatyczne, czyli takie w których dominuje  jedna barwa? Zwolennicy przeważnie uważają, że zastosowanie jednego koloru jest bardzo eleganckie, przeciwnicy  że takie aranżacje są nudne.
Jedno jest pewne takie aranżacje stają się coraz bardziej popularne, wpływ ma na to rosnące zainteresowanie  stylem skandynawskim, w którym przeważają jasne barwy i biel. Oczywiście nie tylko białą barwę możemy użyć, w zależności od tego co nam się podoba możemy stworzyć  wnętrze monochromatyczne w kolorze beżowym, szarym, niebieskim czy czarnym, a także każdym innym.


Jak uniknąć nudy decydując się na taki styl w aranżacji wnętrz? Używać kilku odcieni wybranego koloru, albo różnych faktur powierzchni (np. ceglana ściana, połyskujące szafki kuchenne).  Wprowadzenie ciekawych dodatków także ożywi nam wnętrze, np. kolorowe obrazki, figurki, które łatwo można przestawić lub wymienić na nowe, co pozwoli nam za łatwą odmianę wnętrza.


Monochromatyczne wnętrza mają wiele zalet, dzięki temu, że nie mamy dużo barw, całość aranżacji jest bardzo spójna i klasyczna. Trudno także popełnić błędy w łączeniu złych kolorów, bo zdecydowanie ograniczamy ich występowanie w aranżacji.


Jeśli szukacie jesteście na etapie urządzania wnętrz lub chcecie odmienić swód dom, to warto odwiedzić salony meblowe Black Red White, w całej Polsce, dostępność w poszczególnych miastach można sprawdzić na stronie internetowej BRW.
Przygotowałam dla Was zestawienie mebli z salonu Black Red White, które pasują do stylu monochromicznego, jeśli wybralibyśmy barwę białą.  Szczególnie moją uwagę zwróciły stół i krzesło Negri.  Pomimo jednolitego jasnego koloru są bardzo zdobne, więc  nikt nie może nam zarzucić, że nasza aranżacja jest nudna. 
http://www.brw.com.pl/krzesla/5719,krzeslo-negri-txk_015.html?m=11,pokoj-dzienny-jadalnia


W salonach Black Red White jest duży wybór mebli do każdego pomieszczenia: pokój dzienny, sypialnia, kuchnia, a nawet pokój dziecka. Bardzo szeroko gama kolorystyczna i stylistyczna, dlatego urządzić swój dom mogą zarówno miłośnicy nowoczesności, jak i klasycznych rozwiązań.

http://www.brw.com.pl/


http://www.brw.com.pl/

http://www.brw.com.pl/

http://www.brw.com.pl/

5 komentarzy:

 1. Pierwsze dwa zdjęcia są dość przytłaczające. Pozostałe znacznie podnoszą wartość tego typu wnętrz.

  OdpowiedzUsuń
 2. pierwsze zdjęcie pojawiło się i u mnie - dla mnie rewelacja kocham takie wnętrza, ale zdecydowanie lubię wprowadzać akcenty kolorystyczne w postaci dodatków.
  Wnętrza monochromatyczne bez zaakcentowanego jednego mocniejszego kolory mogą być rzeczywiście albo przytłaczające albo typowo szpitalne w przypadku skandynawskich wnętrz.

  OdpowiedzUsuń
 3. o - nie wiedziałam że black redwihite'cie są takie fajne stoły jak ten z nogą zakończoną kulami:) Zawsze podobały mi sie takie wnętrza - nie chodzi to o to czy monochromatyczne czy nie - tylko coś bardziej w stylu skandynawskim nie będącym ikeą:) fajne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się! Lubię monochromatyczne wnętrza, chciałabym, by moje mieszkanie po remoncie wyglądało podobnie. Marzy mi się, by urządzone było ono w stylu skandynawskim, z przewagą bieli. To dosyć małe mieszkanie, bo dwupokojowe - salon, sypialnia, mały przedpokój, kuchnia i łazienka, ale mam nadzieję, że coś wymyślę i efekt końcowy mnie zadowoli :).

  OdpowiedzUsuń

Instagram