poniedziałek, 28 września 2015

Rodzinna jadalnia – rozkładany stółJadalnia to miejsce ważne w każdym domu. Mówi się często, że kuchnia to serce domu. Jadalnię można określić jej przedłużeniem. To tutaj spotyka się cała rodzina. Często to pomieszczenia są ze sobą połączone lub jadalnia stanowi część salonu.
W jadalni jemy szybkie posiłki, ale także urządzamy przyjęcia, urodziny czy inne spotkania rodzinne. Istotna jest wygodna tego pomieszczenia, a tworzą ją przede wszystkim stół i krzesła. Jednak jadalnia to także ładnie nakryty stół, na nim zastawa obiadowa oraz dopasowane kieliszki i filiżanki. To wszystko tworzy klimat pomieszczenia i sprawia, że czujemy się w nim komfortowo.
Styl urządzenia zależy od aranżacji całego domu. Nowoczesna, klasyczna czy industrialna jadalnia to często różne krzesła czy dodatki, ale do każdego stylu pasują drewniane stoły. Jeśli przyjmujemy gości lub mamy dużą rodzinę to najlepszym pomysłem są stoły rozkładane. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba będzie dostawiać dodatkowego blatu, gdy przyjdą goście, a na co dzień bez potrzeby nie będzie nam zabierać miejsca w domu.
Dzisiejsza inspiracja to stylowe wnętrze, w którym zamieszkuje rodzina (małżeństwo z dwójką dzieci). To dowód na to, że rodzinne mieszkanie może być także stylowe. Ważne by urządzane zostało z myślą o dużej rodzinie. Tutaj mamy dużą sofę, dwa stoły, w pokoju dziennym i kuchni oraz dużo designu. Często argumentuje się, że nowoczesność i design nie pasuje do mieszkań czy domów, w których urzędują dzieci. To nie jest prawa. Oczywiście, dzieci mają swoje prawa, mniej zwracają uwagi na porządek i czystość. Bawiąc się rozrzucają wszędzie swoje zabawki, a jedząc potrafią sporo nabrudzić. Jednak każdy wiek ma swoje prawa, a dom jest miejscem gdzie każdy musi czuć się dobrze osobno i razem z rodziną!


5 komentarzy:

 1. Hej, zapraszam Cię "do mnie na chwilkę" po małą blogową niespodziankę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Sam ostatnio remontowałem jadalnie i trzeb przy wymianie mebli pamiętać ile osób będzie się średnio w niej przyjmować, żeby nie było później problemów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł , kreatywny, taki stół pozwala zaoszczędzić dużo miejsca w domu :P Sam chciałbym takie rozwiązanie zastosować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie urządzone wnętrze, aż mam ochotę usiąść przy tym stole :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się takie połączenie zdobnych elementów z pozorną niedbałością - rewelacja!

  OdpowiedzUsuń

Instagram