piątek, 9 października 2015

Minimalizm w aranżacji wnętrz - urządzamy mieszkanie


Minimalizm to popularny obecnie termin. Jego zwolennicy przekonują, że "być oznacza więcej niż mieć". Promują ideologię, że  zbyt duża ilość przedmiotów nas ogranicza i zabiera nasz cenny czas (musimy się troszczyć o rzeczy, a nie posiadając ich mamy czas na eksplorowanie otaczającego nas świata). 
Ta aranżacja mieszkania położonego w Petersburgu  może być inspiracją dla zwolenników minimalizmu w aranżacji wnętrz. Bez znaczenia, czy masze gusta kreuje ideologia minimalizmu, czy po prostu lepiej czujemy się w pomieszczeniach "nie zagraconych".
Mieszkanie ma także nietypowy rozkład, pomieszczenia nie są kwadratowe (co widać na planie wnętrz), jednak przy tej aranżacji praktycznie tego nie widać!fotografie pochodzą ze strony busyboo.

8 komentarzy:

 1. Świetny układ mieszkania – nietypowy i oryginalny. Co do samego stylu to oprócz samego minimalizmu nasuwa mi się tu też określenie „surowość”, bo sam minimalizm nie musi być moim zdaniem surowy, a w tym przypadku taki jest – dla mnie chyba zbyt. Najbardziej uderzające jest to chyba w łazience, która jest przez to bardzo nieprzytulna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne, przestronne wnętrze i obłędna lampka ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo minimalistyczne Nie do końca chyba odnalazłabym się w takim wnętrzu

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam , bardzo fajnie wyglądają te wnętrza, sam jestem przed remontem i przynajmniej mam skąd czerpać inspirację, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba opacznie ktoś tu zrozumiał minimalizm. Minimalizm to raczej nie jest celowe robienie niedoróbek budowlanych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się! Choć rzeczywiście, dla niektórych może to być zbyt ascetyczne wnętrze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie pasuje mi tutaj tylko ten sufit , taki jakis nijaki, chociaz pomalować go by wypadało .

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne mieszkanie. Nieco surowe, ale bardzo mi się podoba. Podłoga jest kapitalna.

  OdpowiedzUsuń

Instagram