czwartek, 22 października 2015

Salon - pokój dzienny połączenie stylu klasycznego i minimalistycznego


Ten salon (pokój dzienny) to część ponad 100 metrowego mieszkania położonego w Szwecji.  Łączy on w swojej stylistyce wnętrze klasyczne i minimalistyczne. Pierwszy styl określają zdobienia, sztukateria, a minimalizm to głównie rozwaga w doborze dodatków i mebli.  Świetnie widać to na przykładzie ramy, która spełnia funkcje obrazka. Jest klasycznie zdobiona, pozłacana, ale bez grafiki czy obrazka w środku. We wnętrzu dominują jasne, stonowane barwy: jasnoszare ściany, brązowa podłoga. Mieszkanie położone jest w budynku przedwojennym, kiedy w architekturze wnętrz dominowało wysokie budownictwo (sufit), naturalne materiały (duże drewniane drzwi) i przestrzeń.

zobacz całe mieszkanie tutaj

4 komentarze:

 1. Ciągle staram się wprowadzać minimalizm, ojj ale jest ciężko ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealny salon! Jest przepiękny, bardzo mi się podoba :) Uwielbiam połączenie bieli, naturalnego drewna i szarości. A do tego duże okna - cudnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto sobie salon połączyć z kuchnią to jest bardzo dobra opcja ja właśnie mam zamiar sobie tak zrobić jak tylko wyremontuje salon

  OdpowiedzUsuń
 4. Mieszkanie dobre ale raczej dla osób starszych, dorosłych niż dla młodych, żywiołowych. Osobiście dodałbym tam tylko rolety białe, bez żadnych cech szczególnych, aby się nie wyróżniały, ale żeby w słoneczne dni można było normalnie korzystać z salonu, przeczytać ksiażkę czy włączyć telewizor.

  OdpowiedzUsuń

Instagram