poniedziałek, 7 grudnia 2015

Domowe biuro – praktyczny pomysł na aranżacje tej przestrzeni w małym mieszkaniu

http://www.brw.com.pl/inspiracje/?a=1&m=6,biuro-gabinet&utm_source=http://everydaydesignforlife.blogspot.com/&utm_medium=blog&utm_campaign=&utm_term=they


Coraz więcej osób pracuje w domu. Umożliwia nam to technologia, która wprowadziła możliwość zdalnej pracy. Pracując w taki sposób można być szefem firmy lub pracownikiem na zlecenia czy nawet na etacie. Jednak najważniejsza jest efektywność, tutaj nikt nie zapłaci  nam za samo przychodzenie do pracy (oczywiście rzadko tak się zdarza, ale wiem, że jeszcze można trafić taką „pracę”). Efektywność pracy może poprawić nam prawidłowe zaaranżowanie naszego domowego biura.
Jeśli dysponujemy odrębnym pokojem to możemy zrobić profesjonalny gabinet: duże biurko, solidny obrotowy fotel, biblioteczka za naszymi plecami pełna segregatorów i książek. Co jednak jeśli domowe biuro zajmuje tylko kąt naszego pokoju dziennego czy sypialni?
Nic strasznego. Jeśli dobrze wszystko rozplanujemy nawet w małym mieszkaniu możemy stworzyć domowe biuro, w którym będziemy czuli się dobrze i pracowali równie efektywnie jak w szklanym biurowcu.
Najważniejsze jest, aby nasze wnętrze było urządzone funkcjonalnie. Jeśli mamy taką możliwość - na przestrzeń do pracy warto wybrać miejsce gdzie jest dużo naturalnego światła. Dodatkowo warto zadbać o porządne oświetlenie sufitowe, a  na biurko postawić lampkę.  Wszystko raczej w minimalistycznej stylistyce, często lampki biurowe są chromowane, białe, złote lub czarne. W domowym biurze nie jest tam potrzebny przepych. Stylistyka powinna być na tyle prosta i minimalistyczna, aby nic rozpraszało naszej uwagi i nie przeszkadzało nam podczas pracy.

Domowe biuro – praktyczny pomysł na aranżacje tej przestrzeni w małym mieszkaniuJeśli już wiemy gdzie będziemy organizować przestrzeń do naszego domowego biura - to potrzebujemy mebli, czyli przede wszystkim wygodnego krzesła i biurka, gdzie postawimy komputer. Praktyczne meble do domowego biura można zakupić w salonach Black Red White. Sklepy tej marki znajdują się w dużych miastach i mniejszych miasteczkach na terenie całego kraju, dodatkowo zamówienia można składać drogą internetową. 
W salonach BRW można kupić idealne biurko do małej przestrzeni. Model nazywa się B06 biu2s i w cenie regularnej kosztuje 279zł. Montuje się na ścianie, dzięki temu zyskuje się więcej przestrzeni na podłodze, co jest nieocenione przy małej przestrzeni. Pomimo niewielkich rozmiarów jest w nim miejsce na biurowe akcesoria – biurko posiada dwie szuflady i półkę.
Wygodne krzesło to kolejny istotny element naszego domowego biura. Powinno być dobrane do indywidualnych potrzeb użytkowników. To jakiego krzesła potrzebujemy zależy od naszych rozmiarów, przyzwyczajeń, czy choroby kręgosłupa. Przy kilku godzinach spędzanych przy biurku warto zainwestować w krzesło obrotowe. Wiadomo jednak, że dysponując małą przestrzenią nie można pozwolić sobie na olbrzymi fotel. Idealne krzesło to domowego biura według mnie Cantona Gts (także z oferty salonów BRW). Białe w nowoczesnej stylistyce,  kosztuje w cenie regularnej 289 zł.


http://www.brw.com.pl/inspiracje/?a=1&m=6,biuro-gabinet&utm_source=http://everydaydesignforlife.blogspot.com/&utm_medium=blog&utm_campaign=&utm_term=they
Aby odnaleźć się w gąszczu zleceń i dokumentów bardzo istotne jest zachowanie porządku na co dzień. W tym pomorze nam mały regał. Możemy na nim poustawiać segregatory, dokumenty oraz sprzęt biurowy. Na otwartym regale – takim jak Nepo (także z oferty Black Red White, cena 219 zł) można nawet ustawić drukarkę czy urządzenie wielofunkcyjne – bardzo przydatny sprzęt w domowym biurze.

http://www.brw.com.pl/inspiracje/?a=1&m=6,biuro-gabinet&utm_source=http://everydaydesignforlife.blogspot.com/&utm_medium=blog&utm_campaign=&utm_term=they


Co nam może jeszcze się przydać? Tablica korkowa czy magnesowa oraz zegar, który nieubłaganie pokaże czas naszej pracy. Pracując w domu oprócz oczywistych zalet jesteśmy narażeni na wiele pokus. Każdy kto wybrał pracę w domu wie, jak ważna jest samodyscyplina i plan dnia, który musimy realizować krok po kroku. Tego musimy poszukać w sobie, natomiast meble i dodatki do domowego biura znajdziemy w salonach Black Red White. To zarówno urządzając małą przestrzeń, jak i jeśli aranżując duży gabinet.  Aktualną ofertę można także obejrzeć na stronie internetowej. Do 14 grudnia meble i dodatki 10% taniej. Jest możliwość rozłożenia zakupów na 20 rat 0%!

http://www.brw.com.pl/?utm_source=http://everydaydesignforlife.blogspot.com/&utm_medium=blog&utm_campaign=&utm_term=they
 

7 komentarzy:

 1. W przyszłym roku będę aranżować swoją pracownię, niby wiem co i jak, ale im bliżej, tym większy stres, bo przecież to tak wazna decyzja, gdzie i co się znajdzie:) Dobry post:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja chciałam złożyć najszczersze życzenia z okazji Mikołaja, (święto niby dla dzieci, ale czasem można pofantazjować :) ) dużo prezentów, miłości i powodzenia w bloggerowaniu ;) Całuski od Pastelowego domku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobają mi się proste biurka (stoły), niestety jestem bałaganiarą i szybko w okół biurka leżały by stosy kartek, książek itp. Musze mieć biurko z szufladami ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna ta lampa z balck red with...właśnie czegoś takiego szukałam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podobają meble i dodatki, cały pokój mogłabym mieć właśnie z black red white.

  OdpowiedzUsuń
 6. Domowe biuro jest, zaraz po kuchni i salonie, moją ulubioną przestrzenią we wnętrzach. Często podpatruję różne inspiracje ze świata i nie mogę się doczekać, żeby też sobie kiedyś takie urządzić. Bardzo ciekawe pomysły. Pozdrawiam. Sylwia whitegreypastels.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Przede wszystkim dla mnie liczy się w domowym biurze wygoda. Dobre krzesło biurowe to podstawa!

  OdpowiedzUsuń

Instagram