piątek, 12 lutego 2016

Mieszkanie fińskiej blogerki - jasne wnętrze


Każdy rejon świata ma swój określony styl w budownictwie i aranżacji wnętrz. Często uzależniony od panujących warunków atmosferycznych.  W naszym kraju mamy klimat umiarkowany, także w budownictwie możemy eksperymentować, jedynie niektórzy narzekają na brak warunków na baseny zewnętrzne :) 
W aranżacji wnętrz po epoce PRL-u kiedy większość miała podobne meble w domu, przyszedł czas odreagowania i folklor wielu kolorów. Niestety czasem trudno zgrać różne przedmioty i ozdoby w aranżacji wnętrz, i mimo starać zamiast przytulnego wnętrza uzyskujemy "zagraconą" przestrzeń.
Najprostszy sposób, aby tego unikać to wprowadzić do naszego mieszkania trochę skandynawskiego stylu. Co on oznacza? Jasne kolory i minimalizm. Jego geneza też wywodzi się z warunków atmosferycznych, na północy Europy jest zimniej, częściej pada deszcz, a dni są krótsze.
Jasne wnętrze ma nam rekompensować szarość za oknem, a raczej dodatkowo go nie pogłębiać. 
Tym razem zabiorę Was w podróż po mieszkaniu fińskiej blogerki, która prowadzi bloga No home without you. Jej mieszkanie nie jest duże, jednak bardzo przytulne. Dominuje tutaj biel, pokój dzienny połączony z aneksem kuchennym z niego przechodzi się do sypialni. Lubicie taki design?

7 komentarzy:

 1. To mieszkanie jest genialne :) stylowe, jasne ale przy tym ma w sobie ciepło! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobają mi się takie niskie stylkowe mebelki :) Pięknie jest.

  OdpowiedzUsuń
 3. Meble retro nadają wnętrzu całego charakteru..

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie , jasno, lekko i przytulnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna przestrzeń, prosta i lekka, ale jednocześnie nie jest chłodna...

  OdpowiedzUsuń
 6. Taka nieskazitelna biel bardzo ładnie się prezentuje i jest miła dla oka :) Problem tylko w utrzymaniu jej, ale dla chcącego..

  OdpowiedzUsuń
 7. W tej pięknej i czystej bieli brakuje mi sztukaterii styropianowej. Zamontowanie listew przysufitowych dałoby dużo ciekawszy efekt. Ale i tak jest świetnie

  OdpowiedzUsuń

Instagram