sobota, 19 marca 2016

Jak urządzić wnętrze w stylu klasycznym?Wnętrze w stylu klasycznym są eleganckie, cechuje je prostota i dobry smak. Takie wnętrze nie znudzi ci się zbyt szybko, ponieważ meble i dodatki są ponadczasowe. 
Jak urządzić wnętrze w stylu klasycznym - kolory?
Styl klasyczny to stonowane kolory we wnętrzu – najczęściej odcienie brązu, beżu, kremu, ale także bieli czy szarości, w dodatkach pojawiają się kolory: niebieski, turkusowy, zielony, czy w niewielkiej ilości złoto i srebro. 
Do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym pasują naturalne, solidne i dobre jakościowo materiały, takie jak szlachetne gatunki drewna, kamień  itp. Z kamieni wykonywane są obudowy kominków, posadzki czy blaty.Styl klasyczny jest dobrą propozycją dla osób, które nie czują się pewnie przy urządzaniu wnętrz lub po prostu cenią tradycję i prostotę. Chcą mieć eleganckie wnętrze, które jednocześnie będzie przyjazny mieszkańcom. W stylu klasycznym ważne są dwie sprawy, harmonia i umiar. 


We wnętrzach inspirowanych stylem klasycznym ważnym elementem jest sufit,  może być zdobiony sztukateriami: listwami, rozetami lub gzymsami. Klasyczne meble to proste i eleganckie wzornictwo. Najważniejsze by łączenie elementów w rozmaitym klimacie tworzyło spójną całość.
foto copycatchic.com

3 komentarze:

  1. Świetne propozycje. Niesamowity stół na ostatnim zdjęciu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawe i do tego poza klasyką wyglądu - również funkcjonalne. No może poza tym jednym zdjęciem z Panią za biurkiem i trzema otwartymi regałami z tyłu. Ja zwariowałabym widząc na takich regałach wciąż kurz do ścierania, a w pracy nie mam na to czasu.
    No chyba, że się ma ekipę sprzątającą, wtedy bez problemu.

    OdpowiedzUsuń

Instagram