środa, 23 marca 2016

Pomysł na ogród – grill ogrodowy

 źródła: ogrodowa sceneria / homify


W tym tygodniu witaliśmy kalendarzową wiosną, a zatem już niedługo rozpoczniemy sezon na relaksowanie się na świeżym powietrzu, w naszych przydomowych ogródkach (oczywiście Ci szczęśliwcy co je posiadają). Przebywanie na świeżym powietrzu daje nam radość, nawet jeśli zajmujemy się pracami porządkowymi, ale jaka jest satysfakcja jak własnoręcznie pielęgnowanie kwiaty zaczynają rosnąć i kwitnąć! Jednak wiele osób wieczory lubi spędzić z rodziną lub znajomymi, a nic tak nie scala jak wspólne posiłki. Co się z tym wiąże dobrym pomysłem może być posiadanie w ogrodzie grilla. Jaki grill wybrać?

 źródła:Zakład Urządzania i Renowacji Terenów; Jolanta I Andrzej Staniszewscy / homify

Na rynku dostępne są składne, przenośne grille do kupienia w każdym supermarkecie, a nawet czasami dostępne na stacjach benzynowych, czy małych sklepach spożywczych. Jednak grille te cechują się często kiepską jakości i niezbyt wyszukanym designem. Przeważnie są niewielkich rozmiarów, więc nie można na nich przygotować zbyt dużej ilości jedzenia na raz.
Mamy także do wyboru ogrodowe kominki z rusztami do pieczenia, czyli element stałego wyposażenia ogrodu. Pełnią one funkcję zarówno praktyczną, jak i ozdobną. Na rynku jest coraz więcej ofert takich kominków – grilli, wystarczy odwiedzić duży market budowlany, a z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Jeżeli szukacie inspiracji na taką zabudowę to koniecznie odwiedźcie portal wnętrzarski homify znajdziecie tam pomysły m.in. aranżacja ogrodu, jak i wnętrz domów i mieszkań, a także wiele artykułów z branży wyposażenia wnętrz.  

 źródła: Design Outdoors Limited / homify

Zapoznając się z aranżacjami takich kominków ogrodowych często dojdziemy do wniosku, że możemy go zbudować samodzielnie. To zadanie raczej dla naszych mężów, partnerów czy ojców, ale jeśli lubimy DIY w wersji „hard” to może same też podołamy. Najważniejsze jest by starannie wybrać miejsce na taki stały grill.  

 źródła: wood-fired oven/ homify

Taki kominek można umieści na tarasie przy domu albo w pewnym od niego oddaleniu. Ważne by zaplanować na niego takie miejsce, aby dym i odgłosy ze spotkań rodzinnych jak najmniej dawały się we znaki sąsiadom. Jeśli grill usytuowany jest niedaleko granicy działki, to należy go od niej odizolować. Dobrze sprawdzą się wysokie i bujne rośliny lub panele ogrodzeniowe.

 źródła: wood-fired oven/ homify

Wybierając w sklepie gotowy kominek - grill ogrodowy, należy brać pod uwagę oprócz walorów estetycznych przede wszystkim: wielkość grilla - warto zmierzyć gotowy kominek i zastanowić się, jak dużo miejsca możemy przeznaczyć w ogrodzie na grillowanie. Równie istotna jest jakość materiału. Pod wpływem czynników atmosferycznych czy gwałtownych zmian temperatury kiepskiej jakości materiały bardzo szybko zniszczeją, a my przecież mamy cieszyć się takim grillem przez długi czas.
 źródła: Pracownia Projektowa Architektury Krajorazu Januszówka / homify

4 komentarze:

  1. Wow, ten piec jest fantastyczny!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale super, aż się chce już tych letnich dni. Zazdroszczę takiego miejsca, świetnie zaaranżowane!

    OdpowiedzUsuń

Instagram