poniedziałek, 30 maja 2016

Przytulne mieszkanie - blog wnętrza design


Przytulne mieszkanie czyli jak osiągnąć taki efekt, aby nasze mieszkanie było przytulną, miłą do życia przestrzenią? Najłatwiej poprzez odpowiednie dodatki! Jednak z ozdobami trzeba postępować bardzo ostrożnie, bo może się okazać, że zamiast przytulnej przestrzeni stworzyliśmy pełną niepasujących przedmiotów zagraconą przestrzeń.


Jeśli jesteśmy na etapie remontu/ wykończania naszego wnętrza to bardzo istotny jest dobór odpowiedniej jakości materiałów wykończeniowych
1. Podłoga - najlepszy materiał na podłogę to drewno (deski podłużne, jak i panele ułożone w fantazyjne wzory np. jodełkę), ewentualnie panele (opcja to osób dysponujących mniejszym budżetem - jednak wybierając podłogę solidnego producenta np. http://www.prodexpol.pl/ zarówno drewniane deski, jak i panele to inwestycja, która służyć nam będzie przez co najmniej kilkanaście lat. Na drewnianą podłogę zawsze możemy położyć miękki dywanik.
2. Ściany - ja preferuję jednobarwne (stanowią najlepszą "bazę" pod aranżację, która opiera się modzie), w jasnych kolorach, najlepiej w ciepłych odcieniach
3. Tekstylia - one także decydują jaki charakter będzie miała nasza aranżacja (sofy tekstylne, dobrej jakości zasłony - to bardzo zmienia aranżacje wnętrz).


Jeśli jednak remont wnętrza mamy dawno zrobiony, a nasz pokój nadal wydaje nam się nie wykończony, zimny to wprowadzając  dodatki w odpowiedniej ilości z pewnością zmienimy jego wystrój. Co szczególnie?
1. Oświetlenie - modne obecnie girlandy świetlne (cotton balls), przewieszone nad sofą, położone na półce dodadzą pomieszczeniu ciepła (oczywiście także wymiana żyrandoli, czy dodanie stojących lampek)
2. Lustra - odbijają światło, powiększają wnętrze oraz wprowadzają przytulność, szczególnie jeśli zdobi je wyjątkowa rama
3. Kwiaty - bukiet świeżych kwiatów zawsze umili dzień, a aranżacji doda kolorów oraz dekoracje (takie jak obrazki z motywującymi tekstami czy nasze rodzinne zdjęcia)
Nawet łazienkę można "ocieplić" zdobiąc ją praktycznymi tekstyliami typu dywanik czy ręczniki.

źródło zdjęć stadshem.se

6 komentarzy:

 1. Kuchnia i sypialnia najbardziej mi się podobają. Lubię takie przytulne nie za duże wnętrza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sypialnia i pokój dzienny robią niesamowite wrażenie, reszta jest OK.

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie z dodawaniem dekoracji do ocieplenia wnętrza trzeba uważać, czasem można zbytnio przesadzić. A z zdjęć zachwyciłam się szafką z wieszakami w przedpokoju. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Mogłoby się wydawać, że pomieszczenie będzie zimne, ale nic bardziej mylnego :) To pewnie kwestia dodatków, ale sam chętnie bym tam zamieszkał :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas słońce grzeje w szybę, więc zamontowaliśmy plisy z https://projekt-plisa.pl/ i do tego daliśmy właśnie zasłony - czysto dekoracyjnie, zeby było przytulniej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sypialnia jest przepiękna !

  OdpowiedzUsuń

Instagram