środa, 27 lipca 2016

Aranżacja kuchni z ceglana ścianą


Aranżacja kuchni z ceglana ścianą
Biała szafki kuchenne oraz kontrastowa czerwona cegła to modna i ciekawa aranżacja.  Kolory doskonale się uzupełniają, kontrastują, a faktura cegły urozmaica monotonną powierzchnię ściany.
Co więcej jeśli zapragniemy odmiany, łatwo uzyskać nowy efekt w pomieszczeniu przemalowując czerwoną cegłę na białą.   Dzięki białej cegle na ścianie w pomieszczeniu  będzie jeszcze jaśniej, ale nadal bardzo przytulnie.
Cegła może być w postaci fototapety, ozdobnej elewacji lub odsłoniętej struktury budynku (jak w tej skandynawskiej aranżacji).

Aranżacja kuchni z ceglana ścianą
Odsłonięte cegła na jednej ścianie świetnie komponuje się z białymi szafkami. Oczywiście jeśli mamy taką możliwość (ze względu na konstrukcję budynku) należy taką ścianę zaimpregnować  specjalnym preparatem, aby struktura się nie kruszyła oraz łatwo zmywało się osady.
Ceglane ściany świetnie także wyglądają w przedpokoju, salonie czy sypialni. To jeden z najmodniejszych ostatnio  motywów aranżacyjnych.  Świetnie ożywiają powierzchnię białych ścian w skandynawskich aranżacjach. Biała cegła na ścianie nada wnętrzu stylu, ale go nie zdominuje. Świetnie się sprawdzi zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznych.


Aranżacja kuchni z ceglana ścianą
W tej kuchni urządzonej w skandynawskim stylu ciekawie zestawiono  białe ściany i szafki kuchenne z odsłoniętą cegłą. Świetnie komponuje się także kącik jadalniany, z krzesłami w pastelowych odcieniach, wysokimi taboretami oraz ścianą w kolorze jasnym szarym.źródło zdjęć agencja 55kvadrat.se /fotograf Anders Bergstedt (zamieszczone za uprzednią zgodą)
photo by / from the website of the agency 55kvadrat.se
photographer 
Anders Bergstedt

8 komentarzy:

 1. Połączenie bieli z taką cegłą - bomba!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nienawidzę cegły! Paskudztwo. A w połączeniu z bielą - ograny banał.

  OdpowiedzUsuń
 3. A według mnie projekt bardzo elegancki i z klasą. Właśnie tak powinno łączyć się nowoczesne białe ściany i półki z ceglaną ścianą. Dodatkowo jadalnia z szarymi ścianami, jak dla mnie świetny projekt.
  Czekam na kolejne posty w takich stylach :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie to wygląda. Do dzieci niestety się nie nadaję (chyba że ktoś lubi sprzątać co godzinę) Jak dla mnie bomba, chociaż mój gust woli trochę więcej cegły w tym układzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. uwielbiam cegłę i wszelkie czy to surowe czy pomalowane na biało jej motywy :) także i tu skradła moje serce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cegła w każdym ponmieszczu dodaje uroku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Biel to nieodłączny element miejsc, w których mieszkam już od bardzo dawna. Daje mi poczucie pewnej... czystości, niby to oczywistość ale ja rozumiem to trochę głębiej, poważnie. Właściwie to mogłabym mieć biel w każdym pomieszczeniu i ze wszystkim ją łączyć. W tym przypadku z cegiełką na prawdę wpadło mi w oko :) ale ja lubię wszystko co ciekawe i nietypowe.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładna aranżacja, także uważam że połączenie bieli z cegłą to świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram