środa, 2 listopada 2016

Zaprojektuj własne schody wewnętrzneSchody wewnętrze to zarówno praktyczny, jak i dekoracyjny element aranżacji wnętrz. Właściciele mieszkań dwupoziomowych, loftów czy piętrowych domów mają duże możliwości aranżacyjne. Wybierać można różne kształty czy materiał, z którego wykonany jest produkt: drewno, szkło czy metal.
Bardzo szeroką gamę schodów wewnętrznych oferuje włoski producent - Fontanot. Jego wyroby można obejrzeć i zamówić w sklepie  internetowym.  Wszystkie produkty wykonane są z najwyżej jakości materiałów, w unikatowym włoskim designie. W ofercie producenta są zarówno modele tradycyjne (schody proste) oraz bardziej stylowe (schody spiralne).
Co więcej oferta marki Fontanot to nie tylko gotowe modele, ale istnieje także możliwość zaprojektowania własnych schodów i dzięki temu można stać się posiadaczem unikatowego produktu.
Jak to zrobić? Wystarczy skorzystać z dostępnego programu – plannera na stronie producenta. Oczywiście aby zaprojektować schody konieczne są dokładne wymiary i … głowa pełna pomysłów. Program pomaga nam stworzyć schody pod nasze potrzeby, wybrać materiał z którego będzie wykonany produkt oraz rodzaj wykończenia. 

Krok po kroku wygląda to następująco. Najpierw musimy wybrać odpowiedni model schodów, kolejno wykonać plan aranżacji uwzględniając rodzaj schodów: kręte, typu antresola czy kwadratowe, oraz podać dokładne wymiary (wysokość między podłogą na parterze i piętrze). Następnie wybiera się wykonanie stropu oraz wpisuje jego grubość w centymetrach. Kolejny krok to dopasowanie schodów do poziomu stropu i podłogi, czyli czy schody mają kręcić się w lewo, czy w prawo, ile mają mieć stopni, jak być odchylone od ściany itp.  Co jest bardzo istotne każdą zmianę można aktualizować i zobaczyć, jak będzie wyglądać projekt. Ostatni etap to wykończenie, czyli m.in typ czy kolor poręczy. Jeśli wybierzemy schody zabiegowe to należy także określić ścianę nośną w projekcie, ale nie ma takiej konieczności w przypadku wyboru modelu schodów krętych.Oczywiście jeśli nie jesteście osobami kreatywnymi i wolicie wybrać z gotowych wzorów zaprojektowanych przez specjalistów marki Fontanot to z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Takie schody w łatwy sposób można zaadoptować do każdego pomieszczenia. Składają się z przygotowanych powtarzalnych elementów, do samodzielnego złożenia.  Każdy korzystając z instrukcji dołączonej do produktu może to zrobić samodzielnie, pomocne mogą być także filmiki zamieszczone przez producenta.  Wszystkie produkty marki Fontanot są certyfikowane, zgodne z normami bezpieczeństwa, marka dużą uwagę przykłada do tego czy produkty są bezpieczne w użytku dla najmłodszych.

9 komentarzy:

 1. Ooo, taki program to świetne rozwiązanie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem ciekawe przykłady. Często schody się po prostu olewa, a przecież jest to jakaś część dekoracyjna, którą bardzo widać.

  OdpowiedzUsuń
 3. te pierwsze są niesamowite!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie osobiście się najbardziej podoba drugi projekt, czyli pokój dla dziecka. To, co mnie najbardziej urzekło, to wspaniałe, żywe kolory. Będę każdemu polecać taki styl. Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 5. Musze przyznać, że zawsze podobały mi się lofty i mieszkania typu open space. Druga propozycja jest po prostu genialna, a schody z pierwszego zdjęcia mnie rozbroiły :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne mieszkania, fajne przestrzenie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej odpowiada mi trzecia propozycja, oczywiście jeżeli ktoś preferuje nowoczesne wnętrza :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawa sprawa byłaby gdyby ktoś odważył się zamontować windę

  OdpowiedzUsuń
 9. Swietny pomysł na antresole:)

  OdpowiedzUsuń

Instagram