środa, 29 marca 2017

Jak urządzić mieszkanie w kamienicy


Jak urządzić mieszkanie w kamienicy - propozycja aranżacji wnętrza w starym budownictwie. Powierzchnia mieszkania to 84m2, na niej znajdują się trzy pokoje: kuchnia połączona z aneksem kuchennym, pokój dzienny oraz sypialnia. 
Ta aranżacja to dowód na to, że wnętrze można z powodzeniem dopasować do budynku, zachowując jego charakter. Świadczą o tym takie przedmioty jak: drewniane drzwi wewnętrzne, drewniane okna ze szprosami. Nie wiem jak Wy uważacie, ale większość architektów i projektantów wnętrz jest zdania, że do mieszkań "z charakterem" (a takie często są w starym budownictwie) nie należy przemieniać w "ultranowoczesne powierzchnie". To właśnie łączenie starych przedmiotów daje urok, nawet balkon na którym elewacja nadaje się do remontu, może mieć swój urok (ostatnie zdjęcie), jednak koniecznie należy pamiętać o odpowiednim zagospodarowaniu powierzchni (postawić meble ogrodowe, ozdobne rośliny).


Zobacz więcej pomysłów - Jak urządzić mieszkanie w kamienicy:

Mieszkanie w XIX-wiecznej kamienicy - 29 m2 (3XA)

Stylowe mieszkanie w kamienicy

Mieszkanie na poddaszu (strychu starej kamienicy zaprojektowane przez Sabinę Królikowską)/ Apartment on the top floor - blog o urządzaniu mieszkań Codziennie Szczypta Designuzdjęcia autorstwa reveny.se (opublikowane za zgodą autora)
photo by / Copyright Reveny.se

6 komentarzy:

 1. kamienice mają swoją dusze i zawsze mieszkania w nich będą zupełnie inne niż w blokach.

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie najbardziej podobają się zadbane podłogi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podobają mi się te meble, które masz! Ahhh ten UrokDrewna :)
  Łóżko w sypialni też jest spoko i chyba pora u mnie zrobić mały remoncik...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Stare wnętrza są śliczne, ale ich aranżacja wymaga nie lada talentu. Trzeba być ostrożnym w dobrze sprzętów i wybierać tylko takie agd, które wpisuje się w charakter całości wnętrza.

  OdpowiedzUsuń
 5. jestem duzym zwolennikiem ciekawych struktur dekoracyjnych np perla sabbia czy marmur klasyczny farb magnat

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie spodziewałem się, że można takie mieszkanie uzyskać w kamienicy :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram