poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Materac łączący ekologiczne i medyczne rozwiązania w naszej sypialniSypialnia w domu to pomieszczenie, które odgrywa istotną rolę w naszym życiu. Spędzamy w sypialni olbrzymią część naszego dnia. Tam m.in.: śpimy, odpoczywamy, czytamy książki, co bardzo istotne - podczas snu regeneruje się nasz organizm, a my czerpiemy siłę na cały dzień pracy i działania.
Oczywiście by w pełni korzystać z naszej sypialni musimy ją dobrze zaprojektować i wyposażyć. Najważniejsze jest łóżko z odpowiednim komfortowym materacem, ale także meble pomocnicze takie jak stolik nocny czy do przechowywania jak: pojemna szafa czy komoda. Istotne jest także odpowiednie oświetlenie, dodatki (narzuty, poduszki), a także lustro czy obrazki. Projektując naszą sypialnię warto także pamiętać o ekologii oraz komforcie. Słyszeliście o nowym polskim startupie w branży materacy ekologicznych - marce PlantPur?   Wizją twórców marki jest dostępność materaca PlantPur w każdym ekologicznym domu.
Na czym polegają takie ekologiczne rozwiązania? Oczywiście skład surowcowy materacy, czyli używanie przy produkcji wyłącznie materiałów naturalnych takich jak opatentowana pianka o zawartości do 50% olei roślinnych eliminując do minimum substancje ropopochodne. Co dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy? Ograniczamy ilość szkodliwych substancji przedostających się do naszego organizmu w trakcie snu.
Oczywiście także pokrowce materacy ekologicznych PlantPur Composite są wykonane z  dobrej jakości materiałów tj. o wysokiej gramaturze dzianiny celulozowej produkowanej z odpadów drewna bukowego. Do wybory są także pokrowce nasączone wyciągiem z aloesu, drzewka oliwnego lub z dodatkiem wełny kaszmirowej. Dzięki opatentowanej bazie materacy - sprężynom zalanym w piance eliminujemy także wszelkie toksyczne kleje czy rozpuszczalniki.

Jednak materace marki PlantPur  oferują coś więcej niż tylko ekologiczne rozwiązania, dla twórców marki najważniejsze są właściwości medyczne. Materace posiadają wyrób medyczny I klasy czyli mają zastosowanie w profilaktyce i łagodzeniu przebiegu chorób, a także pomocniczo we wspomagającym leczeniu i rehabilitacji wielu schorzeń, stanów pourazowych i pooperacyjnych narządu ruchu i układu nerwowego (np. reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów obwodowych i kręgosłupa, dyskopatie, inne przewlekłe stany zapalne stawów i tkanek okołostawowych, zniekształcenia układu ruchu, osteoporoza, niedowłady i porażenia po udarach i urazach mózgu, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, nerwobóle różnego pochodzenia), a także działa wspomagająco przy zwalczaniu zaburzeń snu.
Co sprawia, że materace marki PlantPur są tak komfortowe zastosowaniu? Prostota i użyteczność, materace posiadają praktyczny, „ściągany” top. Pokrowce zostały wyposażone w zamki błyskawiczne, więc łatwo można je ściągnąć do prania. 


Top pełni funkcję nadającą materacowi komfort i wygodę.  W standardzie wykonany jest z dwustronnej pianki termoelastycznej Visco i HR, jednak istnieje możliwość personalizacji topu według życzenia klienta, zależnie od preferowanej powierzchni spania.
Więcej o materacach marki  PlantPur, ich danych technicznych można przeczytać na stronie producenta.6 komentarzy:

 1. Fajne są te materace - chyba sobie taki sprawie mam nadzieje, ze pomoze na moje bole plecow bo ta praca przy komputerze je wykancza...

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki materac to chyba zakończenie wielu problemów przy spaniu. Nie wyobrażam sobie co musi czuć osoba, która pierwszy raz śpi na takim materacu. Cudo!

  OdpowiedzUsuń
 3. ile dałaś kasy za ten materac

  OdpowiedzUsuń
 4. Mogę go wypróbować, jeśli spełni moje oczekiwania to pomyślę nad zakupem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już od kilku miesięcy zbieram się do zakupu takiego materaca, ale zawsze zapomnę lub nie chce mi się lecieć do sklepu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszamy na naszą stronę, gdzie odpowiemy na wszystkie pytania związane z naszymi materacami:) Nasze materaca pomagają w redukowaniu bóli pleców i można je kupić przez Internet oraz testować w domu aż przez 101 nocy.

  OdpowiedzUsuń

Instagram