wtorek, 27 czerwca 2017

Design wnętrz - lotnisko w Zurychu


Designerskie przestrzenie to nie tylko wnętrza mieszkań i domów, ale także instytucje użyteczności publicznej lub kawiarnie, teatry, kina, a nawet lotniska. Jednym z obiektów zasługujących na uwagę jest międzynarodowe lotnisko w Szwajcarii,  położone 3 km na północ od Zurychu. Rocznie z lotniska korzysta około 20 mln pasażerów. Ponad 100 linii lotniczych oferuje połączenia do 150 miejsc na świecie, w tym do naszej Warszawy. Co ciekawe na lotnisku znajduje się pasaż handlowy, będący jednym z największych centrów handlowych w Szwajcarii, a także oddziały banków, kantory wymiany walut, oddział poczty, restauracje, kawiarnie, bary, przechowalnię bagażu, centrum medyczne (oferujące nawet usługi dentystyczne), apteki, pokoje dla matki z dzieckiem, kaplicę, wypożyczalnię rowerów oraz wózków spacerowych dla dzieci.
 


Pomiędzy terminalami kursuje kolejka podziemna przewożąca pasażerów, jednak na lotnisku znajdują się trzy zadaszone parkingi, położone w pobliżu budynków terminali. Zresztą parkingi wokół lotnisk to już podstawowa infrastruktura, pozwala za niewielką opłatą (zobaczcie przykładowe ceny na stronie http://modlinparking.pl/cennik/ pozostawić swój samochód na czas urlopu. W cenę parkingu wliczony jest także transfer busem bezpośrednio pod terminal lotniska.


Jeśli odwiedziliście jakieś inne ciekawe lotniska, których architektura Was urzekła to dajcie znać w komentarzach :)

źródła zdjęć
Airport Zürich - Zürich Airport. fot. by ponte1112
Singapore Airlines Airbus A380; 9V-SKG@ZRH;26.12.2010/591bq - Zürich Airport. fot.by Aero Icarus
Zurich Airport | Zürich-Flughafen | Kloten | Switzerland - Zürich Airport. fot. by Patrick Nouhailler
 Zürich Airport. fot. by Markus Gregory

6 komentarzy:

 1. Bardzo oryginalne wnętrza jak na lotnisko! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne lotnisko! Myślałam, że nasze lotniska są ładne, ale to naprawdę budzi podziw i w ogóle nie ma porównania do naszych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie piękne lotnisko jednak mnie najbardziej urzekło małe lotnisko w Meksyku na którym byłem paręnaście lat temu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyjdą święta to w droższych galeriach handlowych wystrój jak na lotniskach :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie prezentuje się to lotnisko , szkoda że w Polsce takich nie ma:( Może kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładny wystrój lotniska, jednak ja zwracam uwagę na genialne ostatnie zdjęcie. Mimo, iż lotnisko kojarzy nam się z pędem i prędkością, z tej fotografii bije totalny spokój. Super!

  OdpowiedzUsuń

Instagram