wtorek, 15 sierpnia 2017

Aranżacja małej kuchni w bloku


Aranżacja małej kuchni w bloku czyli niewielka przestrzeń, która ma być zarówno ładna, jak i praktyczna. 
Pomysłu na urządzenie tego pomieszczenia można szukać w "niezawodnych" skandynawskich mieszkaniach. 
Właśnie taką kuchnię można zobaczyć tutaj, minimalistyczną, jasną i co więcej urządzoną w ekonomicznym budżecie.  Szafki zostały przemalowane na kolor biały, tak samo jak podłoga. Na kilku metrach kwadratowych znajduje się wszystko co jest niezbędne w kuchni, zlewozmywak z baterią, kuchenka elektryczna z piekarnikiem, okap, lodówka, blat oraz niezbędne szafki kuchenne.

Z małej kuchni przechodzi się wydzielonej jadalni o podobnym metrażu. Co jest głównym atutem tej aranżacji? Minimalizm, jasna kolorystyka oraz umiarkowana ilość przedmiotów / dekoracji na blacie.  To bardzo ważne aby zachować umiar w eksponowaniu przedmiotów, często jego brak powoduje, że wnętrza wydają się jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości i stają się niepraktycznymi pomieszczeniami, w których z trudem odnajdujemy przedmioty potrzebne nam w codziennym zastosowaniu.
źródło zdjęć agencja 55kvadrat.se /fotograf Anders Bergstedt (zamieszczone za uprzednią zgodą)
photo by / from the website of the agency 55kvadrat.se
photographer 
Anders Bergstedt

6 komentarzy:

 1. świetna podłoga, czy to jest deska drewniana? no i jak ona jest kładziona że są takie przerwy? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładny i minimalistyczny kącik jadalniany.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko fajnie gdyby nie ten okap, z którym na pewno będą problemy. Stal szlachetna jest niewdzięczna w utrzymaniu w czystości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały pomysł na wyjątkowe mieszkanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa inspiracja na małą kuchnię w bloku. Minimalizm w tym wydaniu świetnie się prezentuje. Udało mi się wyłapać kilka ciekawych i niedrogich pomysłów, które nadają charakteru ;) Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń

Instagram