czwartek, 17 sierpnia 2017

Przyjęcie w domu – dekoracje
Dom to nasza magiczna przestrzeń na której żyjemy - przede wszystkim to miejsce gdzie śpimy, odpoczywamy, ale także się relaksujemy, a coraz częściej nawet pracujemy. Jeśli lubimy spotkania towarzyskie, to często organizujemy je właśnie w domu. Gdy „nie mamy warunków”, to często przyjęcia są bardzo kameralne obchodzone w gronie najbliższych osób. Natomiast jeśli posiadamy dom lub duże mieszkanie to możemy bardziej „poszaleć” zapraszając jeszcze więcej osób.
Dla wielbicieli dekorowania domowe przyjęcia to wspaniała okazja do tego, aby ozdobić swój dom. Oczywiście jeśli zapraszamy gości np. na uroczystą kolację to warto skupić się na aranżacji stołu. Jeśli natomiast organizujemy przyjęcie urodzinowe (szczególnie dla dzieci) to dobrze zadbać o dekorację przestrzeni, typu balony, zdobne wizytówki czy girlandy. 


W sieci można przeczytać sporo poradników jak dobrze organizować przyjęcia. Eksperci radzą aby zapraszać gości różnej płci w podobnej liczbie, zaproszenie powinno zostać skierowane od gospodyni, a złożone najpóźniej kilka dni przed organizowanym przyjęciem. Warto starannie przygotować menu, pamiętając o preferencjach gości (jeśli zapraszamy wegetarian, to nie możemy podać jednie potraw mięsnych) oraz stawiając na potrawy sprawdzone, które wcześniej mieliśmy okazję już przyrządzać. Warto tak przemyśleć menu, aby jak najmniej czasu przeznaczyć na podawanie potraw, wymianę naczyń, czy parzenie napojów.


Przyjęcie w domu – dekoracje – kwiaty, nakrycie stołu, świece, serwetki
Kwiaty stanowią bez wątpienia ważny element dekoracji. Bukiety z białych i kremowych kwiatów niezbyty wysokie i wykonane bez zbędnych zdobień zawsze sprawdzą się jako ozdoba przyjęcia. Często zakupione są przez gospodarzy lub przyniesione w prezencie przez przybyłych gości. O czym należy pamiętać? Aby wazon, w którym się znajdują kwiaty nie był zbyt wysoki i przez to nie zasłaniał wzajemnego widoku gościom siedzącym po do siebie po przeciwnych stronach przy stole.
Co jeszcze stanowi dekorację przyjęcia w domu? Oczywiście obrus czy serwetki, a także świece, naczynia czy zdobne bileciki oraz ceramiczne figurki.
Pamiętajmy, że dekoracje nie muszą być szczególnie wyszukane. Ważne, abyśmy kierowali się przy ich doborze własnym gustem oraz naczelną zasadą – im mniej tym więcej. Aby popełnić jak najmniej „gaf” warto postawić na minimalizm.  Dekoracja to także ciastka, a nawet kolorowy cukier i inne słodkości.  Jeśli przygotowujemy przyjęcie dla dziecka to można udekorować przestrzeń girlandami (typowymi przygotowanymi samodzielnie z kolorów „trójkątów” lub na przykład modnymi świetlnymi z bawełnianych kul. Można także powiesić kule, balony czy pompony przy suficie.
Bardzo istotne jest aby przygotować wszystko w odpowiednim czasie, aby wizyta gości nie była dla nas przykrym obowiązkiem czy koniecznością, a naszym świadomym wyborem. Jedynym rozwiązaniem aby uniknąć stresu jest przygotowanie wszystkiego kilka dni wcześniej i nie zostawiać nic „ na ostatnią chwilę”.
Jeśli organizacja przyjęć nie sprawia Wam przyjemności, a wręcz odwrotnie często powoduje niepotrzebny stres i nerwy to warto zlecić to profesjonalistom. Koniecznie sprawdźcie ofertę firmy whatevent.pl. Przyjęcie świąteczne czy Halloween lub może impreza w stylu hawajskim? Zespół Whatevent sprosta wszystkim wymaganiom, zorganizuje zarówno przyjęcia tematyczne, jak i duże imprezy firmowe oraz koncerty  i festyny. 


fot. 3 i 5 rebelyael.blogspot.com, 1-2, 4 kyprisnews.com

3 komentarze:

 1. Świetne dekoracje :) bardzo mi się podobają

  OdpowiedzUsuń
 2. Opcja dekoracji przestrzeni dla dzieci girlandami jest super :) Sama widziałam taką dekorację i prezentowała się świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super dekoracje - my również znany się na tym.
  To jest coś czym się zajmujemy:)

  OdpowiedzUsuń

Instagram