Bez kategorii

Wnętrza w stylu prowansalskim

Wnętrza w stylu prowansalskim czyli łagodne stonowane kolory, „postarzane bielone” meble, a także lawendowe dodatki i przytulne dekoracje „bibeloty”.
Co więcej styl ten należy do grupy aranżacji „ponadczasowych”, które zawsze mają swoich zwolenników, są odporne na chwilową modę w aranżacji wnętrz!
 

W tej aranżacji styl prowansalski jest w salonie, kuchni, a także korytarzu oraz pomieszczeniu gospodarczym. Bez wątpienia stylistyka jest bardzo spójna, panuje tutaj łagodna kolorystyka. Nie wiadomo czy przecierany kolor mebli jest efektem naturalnego zużycia, czy stanem naturalnym, który wynika z wieloletniego użytkowania. 
Wnętrze zdobi także szklany regał – witryna oraz tekstylna sofa, fotel i miękkie koce. Prowansalski styl przejawia się także w bielonej podłodze, oknach ze szprosami oraz zdobionych meblach: stół, stoliki.

Oczywiście nie zapomniano o dodatkach: lawendzie i świeżych kwiatach.

W kuchni także dominuje biel: podłoga, fronty
szafek, stół i krzesła fajnie przełamane blatem w kolorze drewna. Z kuchni przechodzi się do pomieszczenia gospodarczego, które pełni funkcję garderoby i pracowni krawieckiej jednocześnie!

źródło zdjęć agencja 55kvadrat.se /fotograf Anders Bergstedt (zamieszczone za uprzednią zgodą)
photo by / from the website of the agency 55kvadrat.se
photographer  Anders Bergstedt

24 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *