Bez kategorii

Mieszkanie w starym budownictwie

Mieszkanie w starym budownictwie może być dobrym wyborem. Przede wszystkim ze względu na niższą cenę, którą zapłacimy za zakup nieruchomości. Czasem cena kawalerki w nowym budownictwie jest zbliżona do mieszkania trzy lub czteropokojowego w starym budownictwie. 
Oczywiście kupiony lokal należy odpowiednio wyposażyć, aby cieszyć się komfortowym życiem. 
Dla wszystkich szukającym pomysłu na to jak zaaranżować mieszkanie położone w starym budownictwie pomocna może okazać się inspiracja tego 61m2 wnętrza.

Pokój dzienny, sypialnia, kuchnia i przedpokój zostały urządzone w stonowanym skandynawskim stylu.  Czym różnią się wnętrza położone w starym budownictwie od tych w nowych? Często wysokością pomieszczeń (najwyższe są te z początku wieku, najniższe z okresu Prl-u, obecnie budowane mają najbardziej optymalną wysokość), do tego inne są często okna, układ i wielkość pomieszczeń oraz drzwi wewnętrzne.

Trzeba przyznać, że do najbardziej klimatycznych wnętrz należą mieszkania z początku XXw. Wtedy nie oszczędzało się na przestrzeni, materiałach budowlanych. Budynki projektowane dla klasy wyższej wyposażone są często w sztukaterię, solidną stolarkę okienną, drewnianą podłogę i drzwi oraz inne elementy dekoracyjne, takie jak zdobna obróbka metali.  Jednak aby odświeżyć takie wnętrze lub zaaranżować na równie wysokim poziomie należy przeznaczyć na to wyższy budżet niż w nowym budownictwie, które łatwo wykończyć ze stanu deweloperskiego.

zdjęcia autorstwa reveny.se (opublikowane za zgodą autora)
photo by / Copyright Reveny.se

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *