niedziela, 8 października 2017

Mieszkanie w starym budownictwie


Mieszkanie w starym budownictwie może być dobrym wyborem. Przede wszystkim ze względu na niższą cenę, którą zapłacimy za zakup nieruchomości. Czasem cena kawalerki w nowym budownictwie jest zbliżona do mieszkania trzy lub czteropokojowego w starym budownictwie. 
Oczywiście kupiony lokal należy odpowiednio wyposażyć, aby cieszyć się komfortowym życiem. 
Dla wszystkich szukającym pomysłu na to jak zaaranżować mieszkanie położone w starym budownictwie pomocna może okazać się inspiracja tego 61m2 wnętrza.


Pokój dzienny, sypialnia, kuchnia i przedpokój zostały urządzone w stonowanym skandynawskim stylu.  Czym różnią się wnętrza położone w starym budownictwie od tych w nowych? Często wysokością pomieszczeń (najwyższe są te z początku wieku, najniższe z okresu Prl-u, obecnie budowane mają najbardziej optymalną wysokość), do tego inne są często okna, układ i wielkość pomieszczeń oraz drzwi wewnętrzne.


Trzeba przyznać, że do najbardziej klimatycznych wnętrz należą mieszkania z początku XXw. Wtedy nie oszczędzało się na przestrzeni, materiałach budowlanych. Budynki projektowane dla klasy wyższej wyposażone są często w sztukaterię, solidną stolarkę okienną, drewnianą podłogę i drzwi oraz inne elementy dekoracyjne, takie jak zdobna obróbka metali.  Jednak aby odświeżyć takie wnętrze lub zaaranżować na równie wysokim poziomie należy przeznaczyć na to wyższy budżet niż w nowym budownictwie, które łatwo wykończyć ze stanu deweloperskiego.


zdjęcia autorstwa reveny.se (opublikowane za zgodą autora)
photo by / Copyright Reveny.se

16 komentarzy:

 1. Mieszkanie wygląda wspaniale! Uwielbiam minimalistycznie urządzone wnętrza.

  OdpowiedzUsuń
 2. To mieszkanie jest zdecydowanie w moim stylu, uwielbiam jasne barwy. Balkon również wygląda świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, mieszkanie robi wrażenie. A do tego stare budownictwo... coś pięknego. Balkon chyba najbardziej skradł mi serce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie się prezentuje. Nowoczesny styl zdecydowanie do mnie przemawia. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przewaga koloru białego i czerni prezentuje się bardzo fajnie. Zupełnie nie widać, że było to stare mieszkanie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko mi się podoba w tym mieszkaniu. Dlatego, że znajduje się w starym budownictwie ma swój wyjątkowy charakter.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakoś mieszkanie w kamienicy mnie nie przekonuje, chociaż muszę przyznać, to mieszkanie wygląda przepięknie, chcialabym mieć tak urządzone! Niestety na razie cały czas na wynajmie..:-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładne, przestronne i ma to coś. Sama bym chciała tak mieszkać. Naprawdę przytulne. Pomimo, że wolałabym mieć swój prywatny dom niż mieszkać w kamienicy, w tym przypadku chętnie bym skorzystała z opcji mieszkania tam gdzie Ty :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mieszkanie w starym budownictwie jest o wiele lepsze według mnie

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ładne mieszkanie. Ciekawe ile kasy na to wszystko poszło w całkowitym rozrachunku? :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. To mieszkanie prezentuje się naprawdę wspaniale trzeba przyznać, uwielbiam takie jasne barwy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne wnętrze! Ogromne pomieszczenia w kamienicach świetnie się nadają żeby zrobić z nimi coś ciekawego :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Po prostu brak mi słów. Jest tam tak ładnie urządzone, te kolory, tak jasno i nowocześnie. Fajne mieszkanko, ktoś się bardzo postarał.
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem zakochana w tym mieszkaniu! My właśnie z mężem kupiliśmy mieszkanie w starej kamienicy we Wrocławiu. Trochę jestem przerażona tym ile musimy wydać na remont i ile rzeczy wymienić. Ale na szczęście większość można znaleźć w sklepie online co pomoże też zaoszczędzić trochę pieniędzy :) A przestrzeń jest nie do opisania!

  OdpowiedzUsuń

Instagram