środa, 29 listopada 2017

Kawalerka dla mężczyznyCzy mieszkanie może być dedykowane wyłącznie dla mężczyzny? Trudno określić jaka aranżacja jest „męska”, jednak istnieją pewne kanony w wykończaniu i dekorowaniu wnętrz, które to określają.
Przede wszystkim kolory. W takich aranżacjach dominują szarości, czerń i beże oraz industrialny styl i minimalizm. Formy są proste, dodatków „prawie nie ma”. Brak jest nadmiernych zdobień: kwiatów, falbanek, które charakteryzują kobiece wnętrza. „Męskie wnętrza” to także pofabryczne lofty czy nowoczesne apartamenty.
Oczywiście każda aranżacja potrzebuje odpowiedniego wykończenia, aby nie wyglądała na zbyt surową, niekompletną. Jak to uzyskać w przypadku „męskich wnętrz”, skoro wszelkie ozdoby ograniczamy do minimum?
Najlepiej połączyć funkcję dekoracyjną z praktyczną, czyli postawić na kilka ciekawych elementów. Co może nimi być? Na przykład (jak w przypadku tej 34m2 kawalerki)  dekoracyjna rama łóżka, duży kwiat – ozdobny kaktus, a także szeroko pojęta sztuka.
Fotografia jako element dekoracji „męskich wnętrz”
Dekorowanie ścian fotografią artystyczną jest świetnym pomysłem! Nie jest łatwo stworzyć ciekawe, dobrej jakości zdjęcie, które ozdobi nasze ściany. Na fotografiach zwykle dużo się dzieje, także „same w sobie” stanowią one świetną dekorację! Nieważne czy zdjęcia są autorskie, zrobione przez nas czy elementem fotografii reklamowej. 
Fotografia reklamowa – sposób na dekorowanie męskich wnętrz
A co jakby tak na ścianie powiesić plakaty reklamowe znanych marek? Takie dekoracje są stosowane w barach, klubach, ale czy mieszkaniach prywatnych? Pewnie, że tak!
To świetny pomysł szczególnie w aranżacji męskich wnętrz, w których zabawne plakaty oparte na fotografii reklamowej z wizerunkiem (logiem) ulubionej marki (jak na zdjęciu poniżej) mogą stać się unikatową ozdobą wnętrza!
Jest to także świetna opcja, dla osób które nie mają wystarczających umiejętności czy pomysłu do stworzenia samodzielnych zdjęć. Fotografią reklamową zajmują się profesjonaliści, dlatego nie musimy myśleć o jakości zdjęć, jedynie wybrać fajny projekt i powiesić go na ścianie! Jednak nawet przy dekorowaniu wnętrz dla mężczyzn plakatami czy fotografią obowiązują te same reguły. Pamiętajmy o zasadzie minimalizmu. Jeśli plakat jest bardzo pomysłowy, kolorowy to wystarczy jedna sztuka powieszona na ścianie. Zbyt dużą ilość dekoracji w męskich wnętrzach (jaka by nie była) zawsze może przytłoczyć aranżację!

Tymczasem zapraszam Was do obejrzenia całej aranżacji 34m2 kawalerki:

źródło zdjęć agencja 55kvadrat.se /fotograf Anders Bergstedt (zamieszczone za uprzednią zgodą)
zdjęcie nr 3 - pinterest

5 komentarzy:

 1. Trochę większe łóżko i mogę się tam wprowadzać choćby zaraz! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. e tam nie narzekaj lozko nie jest wcale takie male a po drugie kawalerka urzadzona po prostu pieknie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy styl. Białe komody fajnie się prezentują na tle granatowej ściany. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się zastanawiam nad oświetleniem w moim nowym mieszkaniu. Czy taka lampa ⦁ https://studioswiatla.pl/pl/p/Kandela-Baron-Lampa-wiszaca/1879
  nada się do kawalerki?

  OdpowiedzUsuń

Instagram