piątek, 10 listopada 2017

Rośliny w nowoczesnych wnętrzach


Rośliny w nowoczesnych wnętrzach są tak samo pożądane jak paprotki w czasach PRL 😉 Jedni hodują zioła w doniczkach, bazylia, mięta czy pietruszka coraz częściej goszczą w naszych kuchniach. Chcemy jeść zdrowo i naturalnie, zamiast sztucznych wzmacniaczy smaku wolimy dodać do sałatek świeże zioła, to oczywiste!
Nowością od pewnego czasu są ściany wewnętrzne ozdobione mchem czy pnącymi roślinami, które zdecydowanie kojarzyły się z aranżacją elewacji zewnętrznych czy ogrodów!Jak takie  rośliny wyhodować w domu? Często niezbędne są odpowiednie techniki uprawy, jak np. hydroponika czyli nowoczesna metoda hodowli roślin bez gleby, jedynie przy użyciu wody (taką metodę zastosowano na zdjęciu nr 1. Jeśli szukacie wszystkich niezbędnych urządzeń i akcesoriów do hodowli roślin taką metodą i nie tylko to odwiedźcie sklep http://www.progrower.eu/. Znajdziecie tam wszystko co niezbędne: doniczki, gleby, odżywki i wiele innych przedmiotów.

źródło zdjęć: 1 i 4 - decoist.com 2 - aquaponicsculture.net 3- contemporist.com

7 komentarzy:

 1. Właśnie szukałam takiego sklepu. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Marzy mi się taka ścianka z roślin :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rośliny zawsze będą obowiązkowe w każdym mieszkaniu. Dobrą opcją są również te, które oczyszczają powietrze. Z wpisu najbardziej podoba mi się ta ścianka roślin, super to wygląda

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniale wyglądają takie doniczki, ale u nas chyba mimo wszystko białe by się nie sprawdziły, bo staramy się tego koloru unikać. Zdecydowanie bardziej wolałbym takie doniczki w wersji czarnej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe pomysły. Też muszę pomyśleć o jakimś ciekawym rozmieszczeniu roślin u siebie w pokojach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. mam wrażenie, że obecnie jest "nasyp" storczyków, właściwie w co drugim oknie. Mnie się marzy ściana mchu, szkoda, że utrzymanie takie trudne i drogie ;(

  OdpowiedzUsuń
 7. Ściana z roślin jest świetna wnosci sporo pozytywnych emocji i życia do domu, w każdym domu powinny być rośliny.

  OdpowiedzUsuń

Instagram