wtorek, 27 marca 2018

Fotografia i filmowanie wnętrzPiękne zdjęcia wnętrz cieszą nasze oczy, możemy je przeglądać niemal „bez końca”, szukając inspiracji jak chcieli byśmy mieszkać i udekorować swój dom.
Fotografią wnętrz interesują się także blogerzy lub osoby, które chcą sprzedać / wynająć swoje mieszkanie lub profesjonaliści, jednak od nich właściwie możemy uczyć się jak robić ładne zdjęcia.
Jak zrobić ładne zdjęcia? Nie ma jednego właściwego podejścia, ale warto uczyć się od najlepszych. Może takich jak skandynawskie biura nieruchomości  (zdjęcia autorstwa reveny)? To właśnie takimi aranżacjami często się inspirujemy w poszukiwaniu najlepszych realizacji.
Oczywiście wiele zależy od tego, czy zdjęcia mają stanowić ofertę najmu/ sprzedaży czy być użyte jako inspiracji do magazynu wnętrzarskiego czy na social media (typu facebook czy instagram).
Jeśli tworzymy ofertę musimy przedstawić wiele, rozmieszczenie pomieszczeń, wygląd przedmiotów, w przypadku inspiracji wystarczy najciekawszy fragment.  Często przed zrobieniem profesjonalnej sesji warto zainwestować w kilka zabiegów, tzw. „home staging” przygotowujący pomieszczenia do sprzedaży. Bezwzględnie należy uporządkować przestrzeń, czasem nawet warto dokupić nowe dekoracje . Co więcej ważny jest odpowiedni sprzęt, taki jak obiektyw szerokokątny, a jeszcze ważniejsza odpowiednia perspektywa.
Dużo przydatnych informacji  jak przygotować wnętrza do sesji znajdziecie na stronie youtube np. film „5 Tips For Shooting Interior Photography”.
Zdjęcia powinniśmy także przygotować w programach graficznych (wyjaśnić, dodać koloru czy zrobić inny retusz, a ważne jest także odpowiednio zapisywanie do obróbki graficznej w formacie RAW.


Fotografując wnętrza warto pamiętać o detalach. To one nadają często koloru oraz interesującego charakteru.
Jednym z najważniejszych elementów jest światło. Najlepiej zrobić zdjęcia przy najlepszym świetle dziennym lub skorzystać ze specjalistycznych lamp do fotografowania. To naprawdę spora część sukcesu.
Te same reguły tyczą się filmowania wnętrz. Przy popularności portalu youtube wiele osób działających w branży wnętrzarskiej korzysta z tego kanału. Jeśli chcielibyście, aby żadne interesujące filmy nie umknęły Waszej uwadze to dodajcie do ulubionych stronę apynews.pl. Przegląd najciekawszych filmów dostępnych na youtube, rankingi, a także biografie youtuberów!
1 komentarz:

  1. Wspaniały wpis :) Bardzo inspirujący, jak zawsze zresztą uwielbiam was <3

    OdpowiedzUsuń

Instagram