poniedziałek, 12 marca 2018

Kawalerka z sypialnią


"Kawalerka z sypialnią" czyli jak w jednopokojowym mieszkaniu wygospodarować przestrzeń do spania. Mieszkanie ma powierzchnię 39m2, położone jest na parterze. Mały metraż idealnie "kamufluje" biel, a miejsce do przechowywania stworzone zostało z dużej ilości szafek (także białych), wykończonych z płyty na wysoki połysk. 
Mieszkanie ma duże okna, dzięki temu do wnętrza "wpada" sporo promieni słonecznych, jednak wadą jest widok na ulicę. Być może mieszkanie było kiedyś lokalem usługowym, a zjawiskowe okna witryną sklepową?
Wnętrze może być także inspirujące dla osób, które chciałyby w swoim jednopokojowym mieszkaniu wyodrębnić przestrzeń sypialnianą. Do wypoczynku niepotrzebne jest nam okno, a sypialnię można połączyć z garderobą. Zobaczcie zdjęcia:
Pomimo małego metrażu w aranżacji znalazło się miejsce na rośliny (kwiaty w pokoju oraz zioła w aneksie kuchennym). Dzięki temu, że w naszej kuchni posiadamy świeże zioła nasze potrawy są zawsze świeże i aromatyczne, a wnętrze posiada praktyczną dekorację. Teraz uprawa w domu nie jest trudna, można kupić doniczki, ziemię, odżywki i akcesoria w sklepie takim jak progrower.eu/pl.
Domowe rośliny można także hodować na wodzie, tzw. hydroponika, to coraz bardziej popularne rozwiązanie w aranżacji wnętrz.

Sypialnia jest niewielka, ale świetnie wykorzystano każdy centymetr powierzchni.  Jak na jednopokojowe mieszkanie to stosunkowo duża jest łazienka w tonacji biało-szarej. Zmieściła się tutaj także pralka i suszarka (co prawda ustawione jedne na drugiej), co rozwiązało problem suszenia ubrań na małej powierzchni!

zdjęcia zamieszczone we współpracy z agencją reveny.se

16 komentarzy:

 1. Mieszkanie małe, ale to bardzo ładne i pięknie urządzone!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda lepiej niż większość mieszkań. Naprawdę świetnie urządzone, pięknie to wygląda!
  For Temp

  OdpowiedzUsuń
 3. Małe nie znaczy wcale gorsze :) Kolorystyka i umeblowanie jak dla mnie na pewno numer 1!

  OdpowiedzUsuń
 4. Do niczego nie mogę się przyczepić. Wszystko mi się bardzo podoba! Duży plus za "świeżość" oraz odpowiednią jasność we wnętrzach. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Super zagospodarowane, nie wygląda jak kawalerka na pierwszy rzut oka

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja niestety mam tak niewielką kawalerkę że nie ma szansy na takie rozwiązanie

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy bym nie pomyślał że mogłem kiedyś tak mądrze zagospodarować kawalerkę

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetnie, że zwracasz uwagę na bezglebową uprawę roślin. Szczególnie w kuchni, gdzie raczej nie chcemy dodatkowych "mieszkańców", jacy zwykle bytują w glebie. Ja osobiście poza ziołami w "kuchennej" hydroponice uprawiam też warzywa liściowe: sałaty, pak choi, rukiew wodną, itd. A z ziół polecam bazylię sałatową - jaki ona ma aromat...

  OdpowiedzUsuń
 9. Z czystej ciekawości, na czym polega taka uprawa bezglebowa?

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetnie pomyślane, niby to sypialnia ciasna ale jednak trochę prywatności

  OdpowiedzUsuń
 11. Czyli jak mieć 2 pokoje mając jeden, super pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 12. Podoba mi się takie dobre gospodarowanie przestrzenią

  OdpowiedzUsuń
 13. Niby małe mieszkanko, a Wam udało się urządzić wszystko, tak jak trzeba :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja mam stojący parawan aby odgrodzić łóżko od reszty

  OdpowiedzUsuń
 15. Zrobiło się o wiele więcej miejsca, wow!

  OdpowiedzUsuń

Instagram