Bez kategorii

Polimerowe szkło w kuchni – laminaty Rauvisio crystal

Szkło to materiał naturalny, ponadczasowy, bardzo elegancki i klasyczny w swoim designie. Szklane meble i elementy aranżacji sprawdzą się zarówno w urządzaniu salonu (stoły i stoliki), sypialni (najczęściej drzwi od szafy, oświetlenie), łazienki (fronty szafek, ścianki prysznicowe, a nawet umywalki), ale przede wszystkim kuchni. To właśnie w tym pomieszczeniu można “zaszaleć” z dodatkiem szklanych powierzchni: fronty szafek, panele ścienne, elementy okapu czy szkliwione powierzchnie płyt elektrycznych, indukcyjnych, a nawet gazowych.
Szkło w kuchni czy to dobry pomysł?
Czy szkło to materiał trwały? Raczej nie, jednak jeśli jest odpowiedniej grubości może stać się materiałem wytrzymałym. Jednak fronty szafek wykonane ze szkła mogą stać się niebezpieczne, szczególnie jeśli w domu są małe dzieci, szkło łatwo pęka i kruszy się na drobne kawałki. Czy można uzyskać ultracienką szklaną powierzchnię, która jest jednocześnie odporna na pękanie i  zarysowania? Tak, a odpowiedzią jest innowacyjny laminat szklany RAUVISIO crystal marki REHAU czyli szkło polimerowe, które użyte na frontach mebli kuchennych z powodzeniem zastępuje prawdziwe szkło, ale pozbawione jest wad takiego materiału. Marka wprowadziła na rynek dwa rodzaje szklanego laminatu: RAUVISIO crystal i RAUVISIO crystal slim czyli ultracienki panel, który doskonale sprawdza się jako wykończenie wnęk lub ścian.

Laminaty nadają się do nowoczesnego wnętrza, mają ciekawy design, a dodatkowo można na nich pisać (np. listę zakupów) lub potraktować jako tablicę magnetyczną (i zamieścić plan lekcji czy zdjęcia z wakacji).

Zobaczcie laminat w aranżacji kuchni:

Laminat RAUVISIO crystal jest wyjątkowo odporny na eksploatację: zadrapania, uszkodzenia oraz promieniowanie UV. Nie zmienia koloru. Surowiec jest jednolity, idealnie gładki i nie odkształca się, jest także wyjątkowo łatwy w utrzymaniu czystości. Kuchnia to pomieszczenie, w której kafelki i fugi łatwo się brudzą, poprzez codzienne gotowanie, smażenie i spożywanie posiłków.

Osobom, które lubią czystość, ale nie chciałyby spędzać pół dnia na sprzątaniu z pewnością spodobają się fronty RAUVISIO crystal. Są gładkie, nie mają spoin, bakterie nie mają żadnych szans, a osad nie ma się gdzie “zaczepić”, a sprzątanie jest niezmiernie łatwe i szybkie! Wysoka jakość tworzywa pozwala na zastosowanie go w wymagających pomieszczeniach np. na frontach mebli kuchennych.

Natomiast ultracienki laminat szklany RAUVISIO crystal slim doskonale sprawdzi się przy wykończeniu wnęk czy przestrzeni między szafkami. Szkło nie chłonie zapachów, łatwo ściera się ślady po potrawach i oleju, dlatego idealnie sprawdzi się zamiast płytek w nowoczesnej kuchni.

Dla wymagających – laminat szklany RAUVISIO crystal decor

Zalety szkła polimerowego i ciekawy wygląd innych naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień to system RAUVISIO crystal decor, czyli dekory w intensywnych barwach, tworzące w połączeniu z inteligentnym szkłem piękny efekt głębi.
RAUVISIO crystal decor tworzy niesamowity efekt – zarówno jako front meblowy, panel ścienny czy jako splash back w kuchni. Linia RAUVISIO crystal decor obejmuje 12 dekorów dostępnych w wersji wysokopołyskowej.
Więcej informacji na stronie internetowej producenta : www.rehau.pl/crystal

4 komentarze

  • Marta

    W mojej kuchni szyba jest pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami, czyli tam, gdzie normalnie montuje się płytki 🙂 Póki co nie narzekam na to rozwiązanie – jest łatwe w utrzymaniu czystości i wygląda bardzo fajnie 🙂

    • SzczyptaDesignu

      Szkło oczywiście pasuje w kuchni, ale ma pewne wady, których pozbawione są laminaty (o których jest ten artykuł), które szkło imitują, ale są trwałe, odporne na uderzenia, czyli bardzo bezpieczne w domu gdzie przebywają małe dzieci! Laminaty mają za to wszystkie zalety szkła, takie jak gładka powierzchnia, elegancki design.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *