DOM,  Gadżety

Jak zdjąć drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne sprawdzają się szczególnie w małych pomieszczeniach, nie zajmują wiele miejsca podczas otwierania. Jednocześnie od razu „pokazują” dość dużą przestrzeń szafy czy schowka, który skrywa się za tym ciekawym rozwiązaniem. Ze względu na rozmiar mogą sprawdzić się zarówno jako drzwi do szafy, jak i do pokoju. Super oddzielą przestrzeń sypialni, garderoby czy domowego biura, tworząc kameralną przestrzeń. Prawidłowo przeprowadzony montaż drzwi przesuwnych gwarantuje wysoką funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz pożądany efekt dekoracyjny.

Drzwi przesuwane występują w kilku popularnych rodzajach: naścienne oraz chowane w ścianie skrzydła w zabudowie kasetowej.

Występują w różnych kolorach, wykonane są z wielu materiałów. Najwięcej wątpliwości mamy kupując nasze wymarzone drzwi. Etap projektowania, montowania. Jednak czasami nasuwa się pytanie jak zdjąć drzwi przesuwne?

Być może okazuje się to konieczne do dokładnego wyczyszczenia, czy planujemy malowanie wnętrza i chcemy oszczędzić naszych wymarzonych drzwi.

Jeśli chcemy zdemontować nasze skrzydło z powodu tego, że „ciężko chodzi” lub nie domyka się, to warto przed demontażem sprawdzić, czy problemem nie są zabrudzenia toru dolnego. Najpierw należy zacząć od odkurzania, a jeśli to nie pomoże to koniecznie trzeba sprawdzić czy drzwi nie wypadły z toru dolnego i nie wystarczy ich z powrotem delikatnie „wsadzić” na swoje miejsce.

Najczęściej drzwi ocierają o tor dolny ponieważ opadły i wymagają jedynie powtórnego podniesienia. Aby temu zaradzić wystarczy (najczęściej) odnaleźć śruby regulacyjne z boku drzwi. Najczęściej znajdują się one na samym dole drzwi, pod szczotką uszczelniającą. Szczotka powinna przesuwać się w górę i w dół ramy, a pod nią znajduje się śruba regulacji góra/dół. Przy pomocy odpowiedniego narzędzia (śrubokręta) można podnieść skrzydło o ponad centymetr. Najlepiej jednak podnieść drzwi tak by szpara była jak najmniejsza i nie było jej widać „gołym okiem”.  Regulacja najczęściej rozwiązuje problem ciężko „chodzących” lub zacinających się drzwi.  Jeśli regulacja nie pomogła, mamy wadliwy lub uszkodzony mechanizm drzwi : wózki dolne bądź górne.

Jak zdjąć drzwi przesuwne ?

Jeśli regulacja nie pomogła, pozostaje nam demontaż drzwi. I wbrew pozorom wcale nie jest to takie skomplikowane. Wystarczy podnieś drzwi do góry równocześnie dół ciągnąc do siebie. Najpierw z torów wyciąga się dół skrzydła, a kolejno górę drzwi. Przy zakładaniu drzwi z powrotem wsuwamy najpierw górę, a następnie dół. Wózki dolne muszą poprawnie wskoczyć w tor.

Drzwi przesuwne – lustro, szkło, a’la kamień

Obecnie drzwi przesuwne to prawdziwe dzieła sztuki. Można zamówić piękne duże skrzydła z lustrem optycznie powiększające przestrzeń. Jednym z liderów na rynku jest marka Komandor.pl. Zlecając wykonanie i montaż firmie z doświadczeniem, mamy gwarancję, że nasze drzwi będą właściwie wymiarowane, umieszczone i nie będzie potrzeby ich szybkiego demontażu. Spójrzcie na te piękne aranżacje pochodzące ze strony Komandor . Co więcej w renomowanych markach materiały są najwyżej jakości, a  szkło w drzwiach jest całkowicie bezpieczne, gdyż od drugiej strony oklejone jest specjalną folią. Dzięki podklejeniu szkło nie rozbije się na drobne niebezpieczne kawałki, na powierzchni może powstać co najwyżej pęknięcie w kształcie pajęczyny.

2 komentarze

  • Zorganizowana

    Dzięki! Własnie tego szukałam. Mam małe mieszkanie, więc wybrałam do przejścia między kuchnią a pokojem własnie drzwi przesuwne. Nie żałuję, bo to był naprawdę dobry wybór.
    Pozdrawiam 🙂

  • Indeco

    Drzwi przesuwne, to bardzo dobra opcja, szczególnie jeśli projektuje się własną szafę. Zgadzam się, że idealnie sprawdzają się w małych powieszchniach. Nie trzeba mieć dużej przestrzeni, aby je otworzyć, jak w przypadku noralnych drzwi. Na pewno takie drzwi pięknie wyglądają i zapewniaja nowoczesny wygląd całego pomieszczenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *