Bez kategorii,  DOM

Aranżacje wnętrz – trzypokojowe mieszkanie

Trzypokojowe mieszkanie to najczęściej przestrzeń do życia dla rodziny. Tak, było i w tym przypadku, wnętrze dostosowano do potrzeb rodziców i małego dziecka. W związku z tym stworzono dużą przestrzeń dzienną. Salon połączono z kuchnią, zarówno z pokoju dziennego, jak i jadalni można przejść na powierzchnię dodatkową – balkony. W mieszkaniu jest także sypialnia rodziców oraz pokój małej dziewczynki. Całość wnętrza urządzona w skandynawskim stylu.

Aranżacje wnętrz – trzypokojowe mieszkanie – salon

Pokój dzienny to białe  ściany, szara miękka sofa z tkaniny. Podłoga beżowa, dużą przestrzeń została dobrze „wypełniona” dodatkami, jak dużym kwiatem czy fotelem. Dzięki tym „zabiegom” skandynawski minimalizm powiększa przestrzeń, ale nie tworzy chłodnej, pustej przestrzeni. Z salonu przechodzi się do otwartej kuchni połączonej z jadalnią.

Aranżacje wnętrz – trzypokojowe mieszkanie – kuchnia
Kuchnia także w skandynawskim stylu, także dominuje biel połączona z ciemną szraością

Aranżacje wnętrz – trzypokojowe mieszkanie – jadalnia
Jadalnię tworzy drewniany okrągły stół, cztery krzesła oraz dodatkowe krzesło dla dziecka. Jadalnię ozdabiają także plakaty w czarnych ramach.

Aranżacje wnętrz – trzypokojowe mieszkanie – sypialnia
Sypialnia to także dominacja bieli (ściany, listy przypodłogowe, pościel, dekoracje, komoda), w połączeniu z beżem (podłoga stolik) oraz szarą pikowaną kapą na łóżko.

Aranżacje wnętrz – trzypokojowe mieszkanie – pokój dziecka

Pokój dziecka należał do małej dziewczynki. Także urządzony w typowo skandynawskim stylu, tj. dominacja bieli na ścianach i meblach, natomiast kolory pojawiają się wyłącznie  w dodatkach, takich jak oświetlenie, zabawki, pudełka na drobiazgi.

Aranżacje wnętrz – trzypokojowe mieszkanie – łazienka

W łazience także dominuje biel: płytki na ścianach, niezbędne sprzęty i akcesoria łazienkowe. Moją uwagę zwrócił detal taki jak lusterko stojące z wypustami, które może także służyć jako stojak na biżuterię.

Aranżacje wnętrz – trzypokojowe mieszkanie – przedpokój

W przedpokoju umieszczono brązową komodę, wieszak na ubrania, taborecik, a także złote dodatki (lampa, figurka lampa), kolor wprowadza także tapeta.

Blok, w którym znajduje się trzypokojowe mieszkanie

źródło zdjęć agencja 55kvadrat.se /fotograf Anders Bergstedt (zamieszczone za uprzednią zgodą)
photo by / from the website of the agency 55kvadrat.se
photographer  Anders Bergstedt

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *