DOM

Dom z prefabrykatów – aranżacja, wnętrze, inspiracja

Dom z prefabrykatów czyli dom zbudowany z paneli wytworzonych w fabryce, który na miejscu (działce) jest odpowiednio składny lub stawiany. Co jest zaletą takiego budownictwa?
Przede wszystkim czas w jakim może powstać, bo stawianie takiego budynku gotowego do wprowadzenia to może być jedynie 2 tygodnie! Idealnie, odpada kłopot z długotrwałym dogrywaniem ekip remontowych, nadzór nad ich pracą i dłuższy stres (bo choć budowa własnego domu to marzenie sporej części rodzin, to nie da się uniknąć stresu, szczególnie jeśli lubi się mieć wszytsko pod kontrolą!)
Jakie są wady? Może być nią cena, choć koszty budowy domów w technice alternatywnej, a taką jest budowa z prefabrykatów powinien tanieć, głównie dzięki coraz większej konkurencji w tej dziedzinie, to nadal nie należy ta technika do najtańszych. Wszystko zależy także od doboru materiałów, bo nawet budynek murowany może być wybudowany tanim kosztem, albo bardzo drogim.
Co do jakości i użytkowania także są różne zdania, ale według mnie bardziej od techniki budowy domu istotna jest jakość materiałów. Zobaczcie poniżej inspirację domu z prefabrykatów, czy na „pierwszy rzut” oka  ktoś jest w stanie rozpoznać technikę budowy ? (jeśli oczywiście nie jest fachowcem w tej dziedzinie.)

foto busyboo.com

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *