DOM,  Gadżety,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe,  Mieszkanie dwupokojowe

Farba o efekcie aksamitu – Francesco GUARDI Collezione

Dekoracyjne farby cieszą się coraz większą popularnością.
Obecnie nie ma już konieczności pracochłonnego tapetowania, czy klejenia ozdobnej sztukaterii lub cegły elewacyjnej, aby uzyskać ciekawy efekt. Dla osób, które w krótkim czasie chciałyby osiągnąć fenomenalny efekt rozwiązaniem są właśnie dekoracyjne farby! Pozwalają one uzyskać na ścianie efekt zbliżony do struktury aksamitu, porannej rosy, a nawet betonu czy rdzy i to nawet w jeden dzień!

My ostatnio pomalowaliśmy jedną ścianę w naszym mieszkaniu farbą o efekcie aksamitu Francesco GUARDI Collezione czyli nowoczesną farbą do dekorowania wnętrz, która pozwala otrzymać efekt kolorystyczny i wrażenie dotykowe zbliżone do aksamitu. Co ciekawe każdy sam decyduje o tym jaki finalnie efekt uzyska na swojej ścianie, jest to możliwe dzięki zastosowaniu różnych technik, a także narzędzi przy malowaniu.  Czyli w zależności od tego jaki „wzór” chcemy uzyskać wyschniętą po malowaniu podkładowym powierzchnię malujemy za pomocą różnych narzędzi malarskich takich jak: pędzel, gąbka, szpachelka, rękawica, wałek lub poprzez malowanie natryskowe.
Do wykonania efektownej ściany potrzebujemy dwie „puszki” farby Francesco GUARDI Collezione, podkładową oraz dekoracyjną (II warsta). Pamiętajmy, że w celu uzyskania najlepszego efektu konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża.
Najpierw musimy wyczyścić malowaną powierzchnię od kurzu, tłuszczu (widać, że u nas było trochę do czyszczenia warto spojrzeć  na zdjęcie przed po zdjęciu obrazków i odsunięciu ozdobnego regału – zegara).
Oczywiście bardzo ważne jest dokładne pomalowanie lateksową farbą podkładową. My malowaliśmy wałkiem z krótkim włosiem, w tym przypadku ważne jest aby nie pozostawić struktury farby, tylko starać się uzyskać jednolitą, gładką powierzchnię.
Na zdjęciu powyżej ściana „w trakcie pracy” po nałożeniu pierwszej warstwy czyli farby podkładowej, która nadaje wybrany przez nas kolor.
Następnie czeka nas malowanie farbą o efekcie aksamitu. Tutaj wiele zależy od naszej kreatywności. Najprostszym sposobem jest malowanie za pomocą gąbki w sposób bliżej nieokreślony, my zdecydowaliśmy się na malowanie pędzlem w „pasy na skos”. Techniki są różne, warto obejrzeć przed przystąpieniem do prac instruktażowy film na youtube przygotowany przez  markę  Francesco GUARDI Collezione. Farbą należy pokryć całą powierzchnię,  ilość warstw: 1 do 2. Farba o efekcie aksamitu jest farbą tzw. niepełnokryjącą dlatego bardzo istotna jest warstwa podkładowa w takim samym kolorze.
Należy pamiętać, że im lepiej przygotowane podłoże, tym lepszy efekt końcowy.
Farba o efekcie aksamitu – Francesco GUARDI Collezione w szczególności polecana do malowania pomieszczeń takich jak sypialnia, pokój dzienny czy pomieszczenie biurowe. Jednak wiele zależy od naszej kreatywności, efekt jest świetny, a my nie musimy malować wszystkich ścian, wystarczy jedna, która genialnie wygląda na tle białego tradycyjnego koloru.
Powyżej na zdjęciu w zbliżeniu można wypatrzeć efekt aksamitu, natomiast poniżej ściana przed rozpoczęciem prac!
Oczywiście, polecam produkty marki Francesco GUARDI Collezione są łatwe w aplikacji, dobrze schną, do wyboru jest szeroka paleta kolorów, zamówić je można w internetowym sklepie marki sklep.fguardi.com.pl.

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *