DOM,  Gadżety,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe

Jakie obrazy do salonu?

Obrazy to dodatki we wnętrzach, które mogą całkowicie odmienić wygląd zarówno salonu, jak i innym pomieszczeń: sypialni, pokoju, dziecka, kuchni, a nawet łazienki. Poniżej kilka aranżacji przestawiających jak choćby zmiana koloru ramki (nie wspominając już o grafice) wpływa na zmianę przestrzeni, którą obrazy ozdabiają.

W salonie jednak obrazy są najczęściej wyeksponowane, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na wybór obrazy do salonu.

Jak wybrać idealny obraz do salonu?

kształty (kwadrat, prostokąt, a nawet owal), kolory (najczęściej stosowane są: czerń, biel, beż, srebro i złoto), a nawet mogą być wykonane z różnych materiałów: drewno, metal, plastik, szkło. Jak nie popełnić błędów wybierając obrazy do salonu?

Jak zawsze bardzo istotne jest planowanie. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie miejsce, w salonie najczęściej obrazy zawiesza się:

nad sofą – to „serce” pokoju dziennego, obrazki powieszone w tym miejscu przyciągają wzrok, sofy to stosunkowo niski mebel, a jeśli nie powiesimy nad nią innych elementów, jak półki czy szafki to zostaje sporo miejsca, który staje się idealną przestrzenią do zawieszenia obrazu,

nad komodą – doskonale komponują się z innymi dodatkami, które można postawić na komodzie, podobnie jak przy sofie, komoda jest niskim meblem, także „naturalnie” zostaje miejsce, które można wypełnić wieszając obraz,

nad stołem – najczęściej nad stołem wiesza się obrazki, gdy stół jest przystawiony do ściany.

Unika się wieszania obrazów nad telewizorem, gdyż ich widok odciąga uwagę od oglądanych filmów czy programów.

O czym warto pamiętać decydując się na wybór idealnych obrazów do salonu? Nie warto dekorować wszystkich ścian, w których tylko pojawi się pusta ściana. Za duża liczba dodatków na ścianie może przysłonić całą aranżację wnętrza i spowodować wizualne uczucie chaosu i nieuporządkowania przestrzeni. Minimalizm sprawdza się zawsze zarówno w doborze mebli, kolorów, jak i dodatków.

Jak dobrać idealny obraz do salonu – wybierz rozmiar obrazu

Jednym z ważnych elementów jest wybór rozmiarów obrazu/ obrazów. Można zdecydować się na wybór jednego lub dwóch obrazów w dużym formacie lub kilka mniejszych obrazków. To pomysł na stworzenie oryginalnej i niepowtarzalnej kompozycji. Można stworzyć unikatową galerię łącząc różne formaty, kolory, a nawet łączyć z lustrem, ale uwaga to rozwiązanie, które sprawdzi się najlepiej przy minimalistycznej kolorystyce,  w innym wypadku możemy narazić się na stworzenie „optycznego bałaganu”.

Jak dobrać idealny obraz do salonu – wybór grafiki

To niezwykle istotne należy dobrze wybrać grafikę, to ona głównie wypływa na wygląd aranżacji. Do nowoczesnych wnętrz pasują kolorowe lub czarno-białe grafiki, a do stylowych obrazy „na płótnie” typu: kwiaty czy najlepiej ręcznie malowany pejzaże.

zdjęcia autorstwa reveny,.se

6 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *