DOM,  Gadżety,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe

Jakie obrazy do salonu?

Obrazy to dodatki we wnętrzach, które mogą całkowicie odmienić wygląd zarówno salonu, jak i innym pomieszczeń: sypialni, pokoju, dziecka, kuchni, a nawet łazienki. Poniżej kilka aranżacji przestawiających jak choćby zmiana koloru ramki (nie wspominając już o grafice) wpływa na zmianę przestrzeni, którą obrazy ozdabiają.

W salonie jednak obrazy są najczęściej wyeksponowane, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na wybór obrazy do salonu.

Jak wybrać idealny obraz do salonu?

kształty (kwadrat, prostokąt, a nawet owal), kolory (najczęściej stosowane są: czerń, biel, beż, srebro i złoto), a nawet mogą być wykonane z różnych materiałów: drewno, metal, plastik, szkło. Jak nie popełnić błędów wybierając obrazy do salonu?

Jak zawsze bardzo istotne jest planowanie. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie miejsce, w salonie najczęściej obrazy zawiesza się:

nad sofą – to „serce” pokoju dziennego, obrazki powieszone w tym miejscu przyciągają wzrok, sofy to stosunkowo niski mebel, a jeśli nie powiesimy nad nią innych elementów, jak półki czy szafki to zostaje sporo miejsca, który staje się idealną przestrzenią do zawieszenia obrazu,

nad komodą – doskonale komponują się z innymi dodatkami, które można postawić na komodzie, podobnie jak przy sofie, komoda jest niskim meblem, także „naturalnie” zostaje miejsce, które można wypełnić wieszając obraz,

nad stołem – najczęściej nad stołem wiesza się obrazki, gdy stół jest przystawiony do ściany.

Unika się wieszania obrazów nad telewizorem, gdyż ich widok odciąga uwagę od oglądanych filmów czy programów.

O czym warto pamiętać decydując się na wybór idealnych obrazów do salonu? Nie warto dekorować wszystkich ścian, w których tylko pojawi się pusta ściana. Za duża liczba dodatków na ścianie może przysłonić całą aranżację wnętrza i spowodować wizualne uczucie chaosu i nieuporządkowania przestrzeni. Minimalizm sprawdza się zawsze zarówno w doborze mebli, kolorów, jak i dodatków.

Jak dobrać idealny obraz do salonu – wybierz rozmiar obrazu

Jednym z ważnych elementów jest wybór rozmiarów obrazu/ obrazów. Można zdecydować się na wybór jednego lub dwóch obrazów w dużym formacie lub kilka mniejszych obrazków. To pomysł na stworzenie oryginalnej i niepowtarzalnej kompozycji. Można stworzyć unikatową galerię łącząc różne formaty, kolory, a nawet łączyć z lustrem, ale uwaga to rozwiązanie, które sprawdzi się najlepiej przy minimalistycznej kolorystyce,  w innym wypadku możemy narazić się na stworzenie „optycznego bałaganu”.

Jak dobrać idealny obraz do salonu – wybór grafiki

To niezwykle istotne należy dobrze wybrać grafikę, to ona głównie wypływa na wygląd aranżacji. Do nowoczesnych wnętrz pasują kolorowe lub czarno-białe grafiki, a do stylowych obrazy „na płótnie” typu: kwiaty czy najlepiej ręcznie malowany pejzaże.

zdjęcia autorstwa reveny,.se

9 komentarzy

 • e-figura

  Ja w salonie mam średniej wielkości obrazy, które pasuja kolorystycznie do pokoju. Lubię jak coś wisi na ścianie, dlatego nie wyobrażam sobie mojego salonu bez obrazów. Na pewno wazna jest grafika, która musi nam sie podobać.

 • Panele tapicerowane

  Przyznam, że geometryczne grafiki zdecydowanie nie są dla mnie… Sa zbyt chłodne, nowoczesne, takie muzealne a nie domowe. Ale generalnie mam jakąś niechęć do sztuki nowoczesnej, muszą być kwiatki motylki dmuchawce latawce wiatr 😉

 • roboty drogowe kraków

  Śliczny pokój. Naprawdę piękny – wygląda i prezentuje się absolutnie rewelacyjnie. Ściany i generalnie look jest dosyć profesjonalny. Trochę obrazy mi nie leżą, ale to kwestia gustu.

 • BajkoweObrazy

  Zawsze lubimy czytać takie wpisy, pozwalające nam poszerzenie wiedzy i lepsze doradzanie naszym klientom. W końcu sprzedajemy im obrazy do salonu.

 • Piotr

  Moim zdaniem najlepszym pomysłem jest zamówienie obrazów namalowanych przez inne osoby. Bardzo dużo utalentowanych użytkowników instagrama umożliwia kupno swoich dzieł. Niestety wielu z nich ma zbyt małe zasięgi co nie sprzyja sprzedaży. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zakup lajków, które pomogą wybić profil.

 • Milena

  U mnie w salonie obrazy znajdują się właśnie nad sofą, bo tak jak zostało napisane, w tym miejscu przyciągają najbardziej wzrok i pięknie zapełniają pustą przestrzeń. Akurat jeśli chodzi o mnie, to ja uwielbiam obrazy, które coś dla mnie znaczą. Dlatego w moim salonie odnaleźć można zdjęcia mojego autorstwa z podróży i klimatyczne portrety 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *