Bez kategorii

Mieszkanie 150m2 w centrum Sztokholmu

Mieszkanie o powierzchni 150m2 położone w centrum Sztokholmu na ostatnim piętrze budynku. Do wnętrza przynależy taras o powierzchni 10m2. Apartament (bo myślę, że tak można je nazwać) urządzony jest z materiałów najwyżej jakości: drewno, szkło i metal. 
Przestrzeń dzienna to salon, aneks kuchenny i kącik jadalniany. Z salonu przechodzi się na taras, a także do niesamowitego pomieszczenia, czyli olbrzymiego „barku”, wyglądającego wręcz jak domowa winnica! Wnętrze chyba było urządzone dla konesera wina.
Korytarz z zabudowanymi szafami oraz wejściami do pokoju dziecka i sypialni oraz luksusowej łazienki z sauną. Apartament został całkowicie zmieniony w 2011 roku przez szwedzkiego architekta Jakoba Wallera. Budynek z zewnątrz nie jest szczególnie luksusowy, jednak wnętrze według mnie prezentuje bardzo wysoki poziom. Mam nadzieję, że w naszym polskich dużych miastach będziemy mogli się pochwalić także mieszkaniami na podobnym poziomie aranżacji położonymi w centrum miast oraz zadbanymi budynkami. Wiem, że wszystko wymaga czasu, jednak niestety nadal dużo pięknych budynków w centrum dużych miast niszczeje, a osoby majętne wybierają domy położone na przedmieściach dużych miast!

foto perjansson.se

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *