DOM

Minimalistyczny nowoczesny dom w Paryżu

Dom pochodzi z początku XX w. i znajduje się w dzielnicy Paryża pełnej zabytkowych budynków. Był w złym stanie technicznym i został przebudowany przez pracownię Architektoniczną AZC. Uzyskano 220m2 (to prawie dwa razy więcej od powierzchni domu sprzed przebudowy) nowoczesnej przestrzeni, w dużej części przeszklonej (spójrzcie na taras, jest niesamowity!). Na dole domu znajduje się część biurowa. W minimalistycznym wnętrzu bardzo widoczne stały się designerskie krzesła Tulip Armless Chair projektu – Eero Saarinem, o którym już pisałam na blogu  tu.

foto source

9 komentarzy

 • Monika Janowska

  Zawsze podobały mi się duże przestrzenie zamknięte obszernymi szybami – oknami. Bardzo ciekawy projekt, wnętrze skromne, stonowane, a przy tym eleganckie.

  Ściskam mocno 🙂

 • dopoznania

  Robi wrażenia ta prostota, a zarazem klasa. Mieć takie nowe mieszkanie to jak przenieść się troszkę w przyszłość moim zdaniem. Wygląda to ślicznie!

 • Violetta Jagodzińska

  Przepiękny dom. Bardzo podoba mi się front budynku i cudny przeszklony taras. Nie przekonuje mnie nazbyt minimalistyczna zabudowa kuchenna wraz z jej kolorem. Za to schody robią piorunujące wrażenie!

 • Agata

  Planuję budowę domu i marzy mi się takie okno.. Bardzo podobają mi się drzwi wejściowe. Uwielbiam czarne, granatowe albo ciemnozielone drzwi wejściowe do domów:)

 • Budownictwo Pasywne

  Przeszklenia w budynkach mają wiele uroku. Warto o nich pomyśleć od strony południowej, bowiem umożliwią maksymalne wykorzystanie energii słonecznej. Wnętrza z przeszkleniami sprawiają wrażenie lekkości, przestrzeni. Z moich doświadczeń i obserwacji na rynku dodam, że Francuzi bardzo sobie cenią ekologiczne, naturalne podejście do budownictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *