DOM

Nowoczesny dom dla sześcioosobowej rodziny

Dom dla sześcioosobowej rodziny czyli dowód na to, że nowoczesność może „iść w parze” z ciepłą, rodzinną aranżacją. Wystarczy umiejętne połączenie wszystkich elementów. Nawet zachowanie minimalizmu jest możliwe przy posiadaniu czwórki dzieci.
W tej aranżacji w pozornie „surowej” stylistyce stworzono idealną przestrzeń dla najmłodszych, wbudowany telewizor, zjeżdżalnia przy schodach czy biurka do nauki z tablicą kredową naprzeciw.
Przestrzeń edukacyjna dla dzieci jest bardzo rozbudowana, może dlatego, że rodzice są nauczycielami, Koreańczykami.

Zamiłowanie do edukacji widać po ilości książek (biblioteczka umieszczona pod schodami). Zarówno bryła domu, jak i i wnętrze są nowoczesne z przewagą bieli i naturalnego drewna.
Budynek jest pomalowany dwuelementowy, na dole z cegły, na górze pomalowany na biało ocieplony najprawdopodobniej styropianem takim jak z knauf-industries.pl, który jest wiodącym producentem styropianu budowlanego, używanego na fasady budynku, podłogę, fundament, ale także na dach oraz akcesoria typu klej czy pianka uszczelniająca.

W ciekawą bryłę budynku wkomponowano także asymetryczny dach, który sprawia wrażenie jakby dom zbudowany był z kilku mniejszych „domków”.
Ciekawa jestem czy podoba się Wam taki unikatowy nowoczesny dom dla sześcioosobowej rodziny?

zdjęcia autorstwa Namgoong Sun/ Architekt Moon Hoon via archdaily
Szczyptadesignu – blog wnętrzarski, o aranżacji domów i mieszkań

10 komentarzy