Bez kategorii,  Mieszkanie dwupokojowe

Obrazki w aranżacji wnętrz – dekoracje

Obrazki w aranżacji wnętrz to przedmioty, które wypełnią i udekorują przestrzeń. Jeśli zamiast grafik umieścimy w ramkach nasze zdjęcia możemy mieć pewność, że nasza aranżacja będzie niepowtarzalna! Fotografie można często zmieniać i aktualizować (po powrocie z wakacji). Świetnym sposobem na zmianę dekoracji niedużym kosztem jest wydrukowanie i powieszenie na przemian zdjęć czarno-białych i kolorowych. Pierwsza wersja jest zawsze bardzo elegancka, druga może ożywić „pustą ścianę”. 
Warto pamiętać, że obrazki nie tylko można powiesić na ścianie, ale także postawić na półce (w sprzedaży są oczywiście specjalnie wyprofilowane półki na takie dekoracje) czy ustawić na podłodze, komodzie czy książkach. Możemy zdać się na naszą kreatywność, jeśli nie obawiamy się czy dobrze połączymy wzory i kolory, warto postawić na modne i bardzo uniwersalne ramki w kolorze czerni lub bieli.

Ta aranżacja dwupokojowego mieszkania (52m2) jest świetnym przykładem na to jaki klimat potrafią stworzyć obrazki. Grafiki i zdjęcia zawieszono na ścianach, postawiono na półkach, komodzie i podłodze. Jest ich całkiem sporo, jednak wszytko zostało zaplanowane w taki sposób, by razem tworzyło spójny design!

źródło zdjęć agencja 55kvadrat.se /fotograf Anders Bergstedt (zamieszczone za uprzednią zgodą)
photo by / from the website of the agency 55kvadrat.se
photographer  Anders Bergstedt

9 komentarzy

 • Wyposażenie Łazienek

  Witamy,

  Często czytamy Pani bloga i nie odkryjemy tutaj Ameryki mówiąc, że uwielbia Pani jasne wnętrza:)
  Jak Pani uważa czy obrazy są dobrym elementem dekoracyjnym za pomocą, którego możemy wnieść nieco kontrastu do takiego wnętrza? Na przykład poprzez ramki, czy tła obrazu. Tak nieco na przekór temu co widzimy na Pani zdjęciach:)

  Pozdrawiamy

 • DekoracjeWnetrz24

  Szczególnie w takich wnętrzach jak powyższe, czyli – powiedzmy – skandynawski styl, sprawdzają się obrazy w odcieniach szarości (z przewagą białego), umieszczone w czarnej ramie 🙂

 • Plakaty do kuchni

  Wspaniale wygląda ten wielki plakat z oczami nad sofą. Minimalistyczny i zabawny 🙂 Ja ostatnio zdecydowałam się na plakaty do kuchni. Oprawiłam je w proste ramy i wyglądają naprawdę fajnie 🙂

 • Ania z Domifikacje.pl

  Zdecydowanie nie chciałabym mieć w domu przypadkowych i anonimowych zdjęć typu drzewa, plaża, słońce, jezioro. Co innego, gdybym zrobiła je sama lub niosłyby w sobie jakieś przyjemne wspomnienia – wtedy jak najbardziej. Mam w domu niewykorzystany zestaw przytwierdzonych do siebie ramek, chyba pora go odkurzyć.

  Pozdrawiam, Ania z D.

 • Car.o

  Tak wnętrze jest niezwykle klimatyczne, a obrazki i zdjęcia w ramkach dodają całości uroku 🙂 Jest ślicznie i biało. Pozdrawiam i zapraszam w moje skromne blogowe progi.

 • Szablon-Studio

  Wnętrze bardzo fajne, ale moim zdaniem trochę za dużo tych grafik – stoją nawet na podłodze w przedpokoju. Zamiast nich na jednej z tych dużych białych ścian nakleiłabym czarną naklejkę dekoracyjną z jakimś dekorem. No i wydaje mi się, że ta rozeta na suficie nie pasuje do tej lampy 🙂

 • Anonimowy

  Szukałem inspiracji i w końcu zdecydowałem się na zakup zdjęć z wystawy prezentującej najpiękniejsze kobiety Europy sprzed wojny. Oprawiłem i wygląda to bosko! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *