DOM,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe,  Mieszkanie dwupokojowe

Przedpokój – praktyczne rozwiązania do małej przestrzeni

Przedpokój –  to wbrew pozorom pomieszczenie bardzo ważne w naszym domu. Zdarza się, widuję u moich znajomych jak nie dbają o tę część swojego domu, magazynują w przedpokoju zabawki dzieci, duże ilości napojów czy ogrom butów.  Czyli wszystko co nie zmieściło się w innym pomieszczeniach. Nie piszę tutaj o takich sytuacjach jak ktoś na stawia w przedpokoju takie rzeczy na krótki czas, a „robi sobie” z przedpokoju powierzchnię do magazynowania. Wszystkie przedmioty wystawia „na widok” domowników i gości.
Jak z tym skończyć? Dobrze rozplanować nasz przedpokój i to nawet jeśli nie jest on dużych rozmiarów. Wiadomo, że niektórzy z nas mieszkają w małych mieszkaniach.
Jeśli na 36 m2 posiadamy dwa pokoje, kuchnię i łazienkę to trudno, aby nasz przedpokój był imponujący. Możemy jednak dobrze rozplanować rozmieszczenie mebli, tak aby połączyć praktyczność pomieszczenia z ładną aranżacją.
Jeśli mamy przedpokój tak ułożony, że zmieści się nam duża szafa to świetnie!
Zabudujmy naszą wnękę szafą z drzwiami przesuwnymi – nie zajmują miejsca, gdy się je otworzy. Warto też pomyśleć o drzwiach z lustrem. Lustro odbija światło oraz optycznie powiększa przestrzeń, oprócz tego przed wyjściem do pracy
możemy ostatni raz spojrzeć czy ubraliśmy się odpowiednio!
Warto pomyśleć, czy nie zabudować szafy aż po sam sufit. Tak, aby nie było pokusy ustawiania przedmiotów na górze szafy. Z mojego doświadczenia wynika, że niektórzy mężczyźni lubią tak magazynować swoje rzeczy!
Jeśli w naszym przedpokoju nie ma miejsca na dużą głęboką szafę, to można ją zastąpić szafką wysoką, płytszą od tradycyjnej szafy. Idealna byłaby szafka Homeline z oferty Black Red White.
Ma ona tylko 33 cm głębokości (zamiast 60 cm), więc jest idealnym meblem do małego przedpokoju!
Kolejnym praktycznym i niezbędnym meblem w przedpokoju jest szafka na buty. Na zdjęciach widać fajne propozycje także z oferty Black Red White, są to kolekcje Porto (zdjęcie nr 1)  i Nepo (zdjęcie nr 3). W obydwu systemach, można znaleźć fajne szafki na buty – cena od 129 zł – jest także wersja szafki o nazwie Go ( cena: 289 zł), która posiada funkcję ławeczki, czyli można wygodnie zasiąść podczas zakładania butów.
Do przedpokoju potrzebujemy także wieszak i półeczkę. Okrycia wierzchnie, które używamy w innym sezonie lub okazjonalnie chowamy do szafy, a te używane na co dzień wieszamy na wieszaku. Idealnie było by posiadać taki system jak na zdjęciu powyżej ( także z oferty Black Red White), jednak często w małym przedpokoju nie ma na to miejsca. Aby aranżacja była „lekka” wieszak powinien być mały – jak Bigi (cena 169 zł). Zamiast niego można zastosować również drobne haczyki. Ważne by były solidne – płaszcze potrafią sporo ważyć! Półeczki mogą być szklane lub drewniane. Na półeczkach można położyć czapki, szalik czy rękawiczki. Ważne aby wszystkie przedmioty, których nie używamy na co dzień schować do szafy, a na wieszaku i półce ułożyć tylko to czego aktualnie używamy! Im mniej przedmiotów, a powierzchnie uporządkowane, to przestrzeń wydaje się większa!
Komoda to mebel, który ciekawie wygląda w przedpokoju. Jednak przy małych wnętrzach nie zawsze
jest na nią odpowiednia ilość miejsca. Jeśli uda Wam się wygospodarować trochę przestrzeni, to bardzo dobrze. Na
komodzie można postawić torebkę czy położyć kluczki do samochodu, stanowi dobrą przestrzeń do przechowywania drobnych przedmiotów codziennego użytku!
Do małych przedpokojów idealnie nadaje się kolekcja Porto od Black Red White (zdjęcie nr 1). Komoda ma tylko 53,5 cm szerokości, prawie 80 cm wysokości i kosztuje 239 zł.
Ważne jest oczywiście lustro (nawet jeśli jest już na szafie) to kolejne można powiesić nad komodą.
Pamiętać też należy o dekoracjach. Ramki na zdjęcia nie są zarezerwowane tylko do sypialni czy pokoju dziennego, wspaniale sprawdzają się na korytarzu i idealnie go wypełnią! Możemy wybrać takie o różnych wzorach i kolorach: połączyć białe, czarne i złote. To jest teraz bardzo modne w aranżacji wnętrz!
Wszystkie przedstawione przedmioty w tym artykule (oraz na zdjęciach) można znaleźć na www.brw.com.pl. Marka ta ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć sprzedaży w miastach i miasteczkach na terenie całej Polski oraz sklep internetowy www.brw.com.pl. Z pewnością znajdziecie tam wszystko niezbędne do  urządzenia przedpokoju w małym mieszkaniu,
jak i dużym domu!
http://www.brw.com.pl/

3 komentarze

  • Prosto z wnętrza

    Zgadzam się z Tobą w zupełności, że zapominamy o przedpokoju urządzając mieszkanie. Ja często pytam o przedpokój osoby, które się właśnie urządzają i często są zaskoczone, że tam też można coś ciekawego zdziałać. A ja osobiście lubię ciekawie zaaranżowane przedpokoje. Dla mnie to taka mała zapowiedź tego co dalej zastanę w mieszkaniu. Jak są intrygujące to apetyt na zwiedzanie pozostałych katów rośnie:)

  • Agoteka

    Świetny pomysł z tymi obrazkami. Każdy z inną ramką, ale to daje możliwość dołożenia następnych obrazów. Widziałam coś takiego w filmie. Był pokazany upływ czasu. Co kadr, to więcej obrazków. Każdy w innej ramce, ale razem tworzą wspaniałą dekorację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *