DOM

Remont starego domu – aranżacja budynku

Przedstawiam nową odsłonę starego budynku wykonaną przez łódzką pracownię architektoniczną Reform. Bryła budynku popularna, z czerwonej cegły, natomiast powstał nowoczesny dom z ciekawym tarasem. Doskonale wpasowuje się także w fabryczną tradycję miasta, w którym się znajduje, Łodzi. Wnętrze także nowoczesne, minimalistyczne. Elewacja oświetlona, szary kolor drzwi, stolarki okiennej i dachu  świetnie współgra z czerwoną cegłą. Fajny projekt, oby właściciele podobnych budynków się nim inspirowali, to będziemy mieszkać w coraz ładniejszych miastach!. Więcej zdjęć na stronie pracowni Reform.

11 komentarzy

 • Anka Skakanka

  jaaaaaaa jak wspaniale! pięknie! można kupić :P?
  rany naprawdę wszystko jest super, dużo podobieństw miedzy tym wnętrzem a moim, ale budynek z zewnątrz, te drewniane drzwi, schody, okna….zakochałam się! ideał!

 • Luna

  Remontując taki stary budynek zawsze warto przysiąść odrobinę dłużej nad projektem, tak aby zachować część starych elementów podkreślających wartości estetyczne budynku. Na powyższych zdjęciach widać jaki może być efekt kiedy dobrze się je skomponuje z nowszymi meblami i rozwiązaniami.

 • Agata

  Właśnie zastanawiałam się nad Reform bo szukam architekta dla swojego przyszłego domu. Są trochę drodzy ale pomysły mają super!

 • Zuzanna Rogowska

  Bardzo ciekawy post! Na prawdę świetnie odrestaurowany budynek!

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie:
  kopytkowa.blogspot.com ( od września nowa odsłona bloga, na którą zapraszam wszystkich miłośników sztuki, designu i grafiki komputerowej )

 • Piotr Fiszko

  Fajnie, kiedy właśnie tę starość łączy się z nowoczesnością. Lubię takie stylistyczne hybrydy. Ale tutaj chyba rzeczywiście oświetlenie przykuwa największą uwagę 🙂 I ten taras!

 • Klaudia

  Efekt wyszedł naprawdę świetnie! My z mężem właśnie zakupiliśmy stary dom, tak aby go wyremontować. Jak na razie wszystkim będziemy zajmować się na własną rękę, dlatego kupujemy potrzebne materiały i narzędzia. Mam nadzieję, że uda się sprawnie i szybko wyremontować ten dom.

 • Ewa

  Bardzo ciekawa metamorfoza domu. My również kupiliśmy stary dom i prawie wszystko w nim zmienialiśmy łącznie z dachem. Z tego powodu czytałam dużo wpisów poświęconych tematyce budownictwa. Znalazłam również bardzo ciekawy portal o dekarstwie.

 • Iwona

  Wspaniały efekt, wnętrze baaardzo w moim stylu. Zawsze zachwycam się odnowionymi budynkami, bo czuć w nich taką duszę, emanują historią. Moim wielkim marzeniem jest remont starego domu po Babci i zamieszkanie w nim. Chciałabym to zrobić w jak największym stopniu samodzielnie, chociaż jeśli chodzi o instalacje elektryczne czy wodne, to trzeba będzie wezwać fachowca. Akutualnie jestem na etapie poszukiwania hydraulika w Krakowie, który się tym zajmie. Przede mną dużo pracy, ale jestem dobrej myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *