dom z duszą
DOM

Wnętrze z duszą – klimatyczny dom

Określenie „wnętrze z duszą, klimatyczny dom”  często używamy w stosunku do przytulnych domów za miastem. Jednak do tej grupy zaliczają się także wnętrza w stylu vintage łączące stare przedmioty z pomysłową aranżacją. Odpowiedni dobór mebli i dodatków decyduje o tym, że wnętrza stają się wyjątkowe!
Ten dom właśnie taki jest! Stworzony przez szwedzką modelkę i jej włoskiego męża w zabytkowym budynku!

 

 

Dom został wybudowany w latach 1900. Takiego wnętrza nie stworzymy opierając się na aranżacjach z pism wnętrzarskich, do tego potrzebne
jest wyczucie stylu mieszkańców. Dla jednym zastosowane antyki to unikaty, cudne przedmioty, inni zdecydowali by, że już do niczego się nie nadają, tylko należy je wymienić na coś nowszego, bardziej modnego.
Na przekór nowoczesności – wnętrze z duszą, klimatyczne domy …
Jakie są? Przytulne i intrygujące, przez usytuowanie w starych budynkach  niepowtarzalne i oryginalne.  Ich design to nie modne katalogi wnętrzarskie, jednak może do nich nawiązywać. Może być także minimalistyczne (jak w tym przypadku) wszystko zależy od gustu i preferencji właścicieli.  Co istotne? Takie wnętrza szybko się nie nudzą, trudno znaleźć coś podobnego, tu nikt za niczym nie goni, to wnętrze z duszą ma swój unikalny styl. Jest to wybór dla osób wymagających, ale też doceniających historyczne i stylowe przedmioty.  Czasem takie wnętrza łączą różne style w aranżacji wnętrz: klasyczne, skandynawskie, barokowe, art deco, a nawet mogą pojawić się nowoczesne rozwiązania.
 

 

Co ważne wnętrza stylowych mogą się znajdować zarówno w oryginalnych, starych kamienicach czy domach, jak również w budynkach nowo powstałych.  Oczywiście jeśli podobają nam się takie wnętrza, ale nie potrafimy samemu ich stworzyć, można zlecić to profesjonaliście. Jednak potrzeba tutaj pewnego wyczucia, dlatego warto się zapoznać ze wcześniejszymi realizacjami danego architekta czy tworzył już podobne przestrzenie.
Najczęściej jednak takie wnętrza projektują/ wykańczają sami właściciele, dlaczego? Bo przeważnie taki styl „wnętrz z duszą” wybierają artystyczne dusze: projektanci, pisarze, ludzie mody i sztuki.  Ceniący sobie wolność zarówno w strefie zawodowej jak i prywatnej.  Takie osoby trudną zadowolić gotowymi aranżacjami, narzucaniem danej mody. Często takie osoby nie lubią wnętrz typowo nowoczesnym, uważają, że teraz wszystkie apartamentowe wyglądają tak samo, a wnętrza są „bezosobowe”, bezmyślnie kopiujące rozwiązania. Takie stylowe przestrzenie są dla osób, które poszukują w życiu „czegoś więcej”.
 
Tak jak ta aranżacja. Nawet pochodzenie właścicieli ma tutaj znaczenie. Spotkał się gorący włoski temperament oraz minimalistyczne podejście
do życia mieszkańców Skandynawii.
Jestem ciekawa czy Wy lubicie takie wnętrza? Myślę, że nie każdy czuł by się w nich dobrze, ale większość z nas docenia pracę i styl włożony w takie aranżacje. Według mnie najgorszy błąd to nieumiejętne łączenie styli, widziałam już stylowe mieszkania, które właściciele „psuli” wstawiając bardziej „nowoczesne rozwiązania”, takie jak ekonomiczne panele i plastikowe listy w miejsce drewnianej dębowej podłogi lub zastąpienie stylowych drewnianych okien plastikowymi.

 

 

 

 

 

 

zdjęcia pochodzą ze strony Cocokelly – zostały opublikowane za zgodą autorki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *