DOM,  Gadżety,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe

Aranżacja przedpokoju

Przedpokój jest czasem pomieszczeniem bagatelizowanym w aranżacji wnętrz. Najpierw staramy się wyposażyć  takie pomieszczenia jak kuchnia czy łazienka, potem salon, sypialnię i pokoje dzieci.
Zdarza się, że wejście do domu / mieszkania urządzamy na samym końcu i nie mamy pomysłu na jakiego aranżację.
Jednak przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które „wita” naszych gości. Nie może być zagracone zbyt dużą ilością wieszaków, okryć wierzchnich czy butów. To nigdy nie wygląda dobrze, nawet jeśli wyposażymy przedpokój w najlepsze meble i dodatki, a zakryjemy je masą ubrań efekt będzie mizerny.
Jak temu zapobiec? Najlepiej jakbyśmy mogli pozwolić sobie na umieszczenie w przedpokoju „ukrytych schowków” czy zabudowanej szafy. Jeśli ze względu na miejsce nie możemy sobie na to pozwolić, optyczne wrażenie porządku uzyskamy „ukrywając” część przedmiotów w komodach czy mniejszych szafeczkach.
Ze względu na to, że przedpokój/ hall/ korytarz jest pomieszczeniem, w którym najczęściej nie ma okna, zatem brakuje światła dziennego, to warto zastosować jak najjaśniejsze kolory, zawsze sprawdzi się biel. W przypadku gdy chcielibyście urozmaicić aranżację można postawić na udekorowanie ściany inną fakturą, jak ozdobna cegła lub nakleić tapetę w modne geometryczne wzory. Optycznie przestrzeń powiększy także lustro, które odbijając światło powoduje wrażenie dużego pomieszczenia.

Jeśli mamy takie warunki, możemy zaplanować osobny pokój – garderobę przy wejściu do domu / mieszkania. Wtedy nie ma konieczności stawiania w przedpokoju dodatkowych wieszaków, gdyż okrycia wierzchnie, buty i inne akcesoria do ich pielęgnacji – do kupienia na insoles.pl, możemy trzymać razem innymi ubraniami ukryte za drzwiami garderoby.
źródło zdjęć agencja 55kvadrat.se /fotograf Anders Bergstedt (zamieszczone za uprzednią zgodą)
photo by / from the website of the agency 55kvadrat.se
photographer  Anders Bergstedt

57 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *