Bez kategorii

Biała kuchnia w nowoczesnym stylu

Biała kuchnia jest obecnie bardzo modna, ale także ponadczasowa. Co więcej sprawdza się we wszystkich stylach, biała kuchnia może być zarówno nowoczesna, jak i prowansalska, skandynawska czy klasyczna. To dodatki, kształt szafek i materiał decyduje o tym jaki styl ma kuchnia. Ważne jest także jaki blat dobierzemy, do białej kuchni pasuje zarówno drewniany, biały czy czarny blat. Biały kolor szafek kuchennych świetnie pasuje do aneksów kuchennych, które łączą się z salonem. 
Tym razem warto zobaczyć kuchnię w nowoczesnym wydaniu. 

Kuchnie w białym kolorze są ładne i bardzo uniwersalne. Obecnie bardzo popularne, ale także praktyczne (pomimo obaw w utrzymaniu czystości często ślady po codziennym użytkowaniu są mniej widoczne niż na ciemnych frontach, np. czarnych na tzw. „wysoki połysk”).
Oczywiście nie  tylko dodatki decydują w jakim stylu jest aranżacja, ale także materiały szafek, blatów. W nowoczesnej białej kuchni przeważnie fronty są na tzw. „wysoki połysk” łączy się ze szkłem, tapetą, betonem czy aluminiowymi AGD
Natomiast białe kuchnie w stylu angielskim, prowansalskim przeważnie mają zdobione fronty, dekoracyjne uchwyty, drewniane lub kamienne blaty i płytki ceramiczne między szafkami.

Co myślicie o tym fantastycznym projekcie blogerki Karine z bloga karinecandicekong.com (polecam odwiedzić tą stronę – piękne inspiracje z aranżacji wnętrz, stylizacji, podróży i sztuki). Ja jestem nim zachwycona, białe szafki kuchenne połączone z białym i drewnianym blatem, do tego świetne biało – czarne plakaty z napisami „You are loved” czy „Love, Life & Family”. Taborety / hokery w skandynawskim stylu, minimalistyczne dodatki oraz piękne duże okna świetnie uzupełniają ten projekt.

 Zdjęcia autorstwa karinecandicekong.com, zamieszczone za zgodą autorki

3 komentarze

  • Wiktoria

    Piękna, jasna, przestronna kuchnia. Drewniany blat stanowi świetny kontrast dla bieli. Co tu dużo pisać… fantastyczny projekt.

  • profesjonalne środki czystości

    Biała kuchnia stała się moim celem. Niestety, gdy siedem lat temu przeprowadzaliśmy się do obecnego mieszkania namówiłem męża na ciemną kuchnię i teraz czekam na odpowowiedni moment na zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *