DOM,  Mieszkanie dwupokojowe

Ciemne ściany w pokoju niemowlęcym / dziecięcym

Co myślicie o ciemnych ścianach w pokoju dla niemowląt lub dzieci? Wydaje mi się, że pomysł kontrowersyjny. Poniżej przedstawiam kilka takich aranżacji, niektóre wyglądają ciekawie…

source www.chiccheapnursery.com/2012/real-rooms/dark-walls-in-the-nursery/

10 komentarzy

 • cleo-inspire

  Ciekawa propozycja, nie wiem , czy ja zaryzykowałabym z czarną ściąną gdziekolwiek, ale przyznam, że ta z turkosowymi ptaszkami czy paskami biało-czarnymi, wygląda imponująco.
  Miłej soboty życzę. Ściskam

 • Anonimowy

  Zależy z czym zestawiamy te ciemne ściany. Na przedstawionych przez Ciebie fotkach pomysły mi się podobają bo prawie wszystko poza ścianą jest jasne. Fajny pomysł z ta farbą po której można pisać kredą – gdy maluch będzie większy – też będzie mógł sobie coś napisać:))

 • Violetta Jagodzińska

  Przykłady, które podajesz (zdjęcia pokoików) nie są aż tak kontrowersyjne, bo generalnie ciemna ściana pojawia się nich jako akcent (przeważnie jest tylko jedna), a to wygląda całkiem nieźle!
  Tak czy inaczej ja nie malowałabym pokoju niemowlęcia na ciemne barwy (nawet w niedużej ilości). Wydaje mi się, że obecne zmiany w trendach urządzania i doboru kolorów w pokojach dzieci dyktowane są przez gusta dorosłych, a nie faktyczne, psychologiczne przesłanki, które radziły by nam malować tego typu przestrzenie na kolory jasne i wesołe.
  O czym może myśleć taki maluszek, gdy leży w łóżeczku i patrzy na czarną ścianę?
  Chyba wolę nie wiedzieć:-)
  Pozdrawiam. V.

  • Design For Life

   Myślę, że nadal większość rodziców woli "wprowadzić kolor" w pokojach swoich dzieci – nawet w odcieniach pasteli. Niektóre zdjęcia powyżej są ciekawe, gdyż mimo ciemnej ściany dodatki powodują odczucie pokoju kolorowego. Pozdrawiam

 • Stylowe wnętrza

  Z tą ścianą pomalowaną na tablicową farbą to jest świetny pomysł do dziecinnego pokoju 😉 choć jedna ściana przynajmniej nikt już nie powie dziecku że porysowało ścianę 😉

 • WykończonaWerona

  Po przeczytaniu tytułu, też myślałam, że to ryzykowne, ale widząc te aranżacje, wszystkie wątpliwości odeszły! Jako dziecko, uwielbiałam tworzyć swoje dzieła na tablicach (o zabawie w nauczycielkę nie wspominając:)), więc zastosowanie farby tablicowej wydaje mi się nie tylko stylowe, ale także b. praktyczne!

 • pościele dla dzieci

  Ściana – tablica – że ja na to nie wpadłam wcześniej. Obyłoby się bez porysowanych długopisem ścian 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *