DOM,  Gadżety

Jak czyścić meble drewniane i drewnopodobne?

 
 
Meble drewniane, lakierowane, woskowane, fornirowane i drewnopodobne – niezależnie od sposobu wykończenia, o każdy mebel warto odpowiednio zadbać by służył nam przez długi czas. 
 
Jak czyścić meble drewniane i drewnopodobne? 
 
Jeśli chcesz przywrócić ich blask swoich mebli drewnianych i drewnopodobnych to użyj mleczka, w którego składzie znajduje się silikon. Preparat warto należy nałożyć na miękką ściereczkę, a następnie dokładnie polerować. Po takim zabiegu meble nie tylko odzyskają lustrzany połysk, ale też staną się odporniejsze na osadzający brud i kurz. 
 
Jeżeli czyścisz i pielęgnujesz meble wykończone lakierem, unikaj środków zawierających drobinki czy inne substancje ścierające (czyli np. kuchennych detergentów). Mogą one zarysować delikatną powierzchnię oraz spowodować nieodwracalne
odbarwienia.
 

Jak czyścić meble drewniane i drewnopodobne?

 
Szczególnie podatne na uszkodzenia są także meble woskowane. Warto stosować podkładki, szczególnie pod gorące napoje,  aby nie dopuścić do porysowania powierzchni czy co gorsza, rozpuszczenia warstwy
wosku. Takie meble należy pielęgnować korzystając z preparatu zawierającego w składzie wosk pszczeli.
 

Unikaj czyszczenia mebli drewnianych wodą, zbyt duża ilość wody może wchłonąć w strukturę drewna.
 

Jak czyścić meble drewniane i drewnopodobne?

 
Meble drewnopochodne czy fornirowane również warto poddać odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Nie warto przesadzać ze zbyt dużą ilością nakładanego preparatu. Fornir jest pokryty tylko cienką warstwą drewnianej okleiny, z kolei na meblach wykonanych z materiału drewnopodobnego czy płyt MDF nadmiar środka może spowodować powstanie nieestetycznych smug i uczucia „lepkości” na powierzchni.

 

Jak czyścić meble drewniane i drewnopodobne? – Mleczko do pielęgnacji

Szukacie  nowego środka do pielęgnacji mebli to zwróćcie wagę w sklepie na mleczko Brait Furniture Polish Cream. To preparat dzięki któremu zadbasz o czystość i odpowiednią pielęgnację powierzchni  drewnianych i drewnopodobnych, błyszczących i matowych. Wysoką wydajność oraz skuteczność działania gwarantuje receptura Protect System+ oraz unikalna kompozycja będąca połączeniem wosku pszczelego, silikonu oraz łagodnych składników odżywczych i pielęgnacyjnych. Mleczko Brait Furniture Polish Cream nie tylko czyści meble, usuwając uporczywe zabrudzenia, tłuste plamy iodciski palców, ale dodatkowo chroni je przed uszkodzeniami oraz śladami codziennego użytkowania. Meble zyskują piękny połysk. I naprawdę piękny delikatny, migdałowy zapach. Mleczko Brait Furniture Polish Cream kosztuje około 9 zł.
 
Niezależnie od rodzaju drewna, jakie pielęgnujesz, pamiętaj, by środki nakładać na wstępnie oczyszczoną powierzchnię (przetartą lekko wilgotną lub suchą szmatką).
Unikniesz w ten sposób ewentualności, że brud pod wpływem polerowania wniknie w strukturę drewna. Odpowiednie środki czyszczące sprawią, że na meblach będzie osadzać się mniej drobinek, a ich pielęgnacja i sprzątanie zajmie mniej czasu, a drewniane meble będą służyć przez lata.

 

foto plantexorganics

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *