DOM,  Mieszkanie dwupokojowe

Jak urządzić mały pokój – inspiracje, aranżacje, porady

https://www.szczyptadesignu.pl/2015/07/skandynawskie-mieszkanie-42m2-blog.html
Jeśli jesteśmy posiadaczami małego pokoju to często zastanawiamy się jak go urządzić, by „nie zagracić” przestrzeni, ale umieścić we wnętrzu wszystko czego potrzebujemy do funkcjonowania. Jest to szczególnie istotne jeśli taki pokój to nasza jedyna własna część mieszkania (czyli przeważnie ma to miejsce gdy jesteśmy studentami lub nastolatkami).  Nie ma jednej uniwersalnej rady, ale urządzając mały pokój pamiętać należy o kilku ważnych aspektach:
minimalizm w doborze mebli i kolorów, oczywiście na tyle na ile jest to możliwe.
Wszystkie niezbędne meble w pokoju czyli łóżko, biuro, krzesło czy szafę musimy zamieścić (w zależności od naszych potrzeb i przeznaczenia wnętrza).  Nie warto wstawiać np. małych regałów, choć są praktyczne,  zmniejszą naszą przestrzeń. Kolorystyka najlepiej jasna i monochromatyczna – jeśli nie jesteście zwolennikami ponadczasowej bieli to może warto pomyśleć nad kremowymi odcieniami lub jasnymi szarościami – więcej porad jak urządzić małe i funkcjonalne mieszkanie tutaj, jak urządzić małe biuro domowe tutaj, jak urządzić mały salon tutaj
dodatki, wcale nie należy ich unikać, oczywiście w małym pokoju nie warto ustawiać dużej ilości małych ozdób, ale jedna stylowa figurka czy duży obraz dużo zmieni w naszej aranżacji (wybierając wzór z tzw. „głębią” możemy nawet powiększyć pokój!). Ciekawe propozycje można znaleźć w zakładce „gadżety”.
Przedstawiam inspiracje jak urządzić mały pokój, wszystkie propozycje już były prezentowane na blogu wnętrzarskim Szczypta Designu jakiś czas temu, większość z nich jest częścią mieszkania, klikając na zdjęcie, można obejrzeć całą aranżację.
https://www.szczyptadesignu.pl/2015/12/jak-urzadzic-przechodnia-kuchnie.html
https://www.szczyptadesignu.pl/2015/10/sypialnia-pomysy-na-aranzacje-maej.html

https://www.szczyptadesignu.pl/2015/11/mieszkanie-dwupokojowe-58m2-przytulne.html
https://www.szczyptadesignu.pl/2015/11/dwupokojowe-mieszkanie-45m2-pokoj.html
https://www.szczyptadesignu.pl/2015/10/sypialnia-pomysy-na-aranzacje-maej.html

10 komentarzy

 • Pani Komoda

  Piekne zdjęcie 3 – lubie takie rozwiązania – salon z sypialnią dwa w jednym – moża ? O tak tylko jeśli się chce!

 • Radosna Chata

  Piękne 🙂 Wiem z doświadczenia, że na małych metrażach doskonale jest dzielić pomieszczenia meblami na poszczególne funkcje – u mnie świetnie się sprawdza 🙂

 • Lena

  Właśnie tak chce, żeby wyglądała moja sypialnia, duże łóżko i stolik, zdecydowanie więcej w sypialni nie potrzebuje. A marzeniem moim jest duża garderoba 🙂

 • Sara

  Nie wyobrażam sobie mojego pokoju inaczej, niż wyłożonego panelami. Dla mnie są strasznie klimatyczne. Tym bardziej, że teraz na stronie ddd.com.pl znalazłam piękny kolor dąb south dakota. Wiem, że ich fachowcy załatwią wszystko bardzo szybko. Jak dobrze, że mieszkam w okolicach Białegostoku.

 • Żyrandol Kryształowy / Weisberg

  Jak da mnie za dużo bieli, choć z drugiej strony człowiek czuje się jak w niebie. Panele dają niesamowity klimat, fajnie by było coś zobaczyć z bardziej klasycznego wystroju jak żyrandole, plafon kryształowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *