DOM,  Gadżety,  Kawalerka, mieszkanie jednopokojowe,  Mieszkanie dwupokojowe

Jak wydzielić sypialnię w salonie – blog wnętrzarski

Każdy metr mieszkania jest cenny. Pomimo prognoz „ekspertów”, ceny mieszkań wcale „nie chcą spaść”. Wiadomo, że to nadal pewna lokata kapitału. Być może przy obecnej inflacji, pomimo rosnących stóp procentowych ceny nieruchomości nigdy „nie obniżą się”. Jeśli zatem nie stać nas na nasz wymarzony dom czy większy metraż mieszkania, warto zastanowić się jak go lepiej urządzić. Jeśli posiadamy duży metraż pokoju, to może warto wydzielić przestrzeń dzienną i sypialnią i wydzielić sypialnie w salonie?

Jak wydzielić sypialnię w salonie?

Idealnym przykładem na „wydzielenie sypialni w salonie” jest aranżacja tego mieszkania. Całkowity metraż wynosi 50m2, składa się z dużego pokoju dziennego (z wydzieloną sypialnią), kuchnią oraz łazienką.

Warto przyjrzeć się temu rozwiązaniu. Sypialnia nie ma okna, na wydzieloną ścianą zrobiono miejsce na pojemną szafę i zostawiono od góry przestrzeń, by docierała minimalna ilość dziennego światła z salonu.

Po „drugiej” stronie stworzono miejsce do pracy. Ustawiono biurko, wygodny stół i komodę, a także bliżej wejścia do sypialni duże ozdobne lustro i lampę.

Mieszkanie 50m2 – blog wnętrzarski

Mieszkanie urządzone jest w skandynawskim stylu, oprócz wydzielonej sypialni ma także przytulną kuchnię.

Dominuje biel, uwagę zwraca kryształowy żyrandol. Łazienka także w podobnej stylistyce. Z uwagi na to mieszkanie ma bardzo spójną aranżację, co stanowi wręcz „ponadczasowy design”.

zdjęcia autorstwa reveny.se – zamieszczone za zgodą autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *